Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Gąciarek
Data publikacji
2013-03-25
Średnia ocena
0,00
Pobrań
107

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji dla klas V-VI piosenka Lenki everything at once.
 Pobierz (doc, 43,5 KB)

Podgląd treści


Scenariusz lekcji języka angielskiego

(wykorzystanie zasobów In ter netowych w celach edukacyjnych)

Klasa VI

Nauczyciel prowadzący:

Temat : Lekcja z piosenką – repertuar współczesny.

Cele zajęć:

Wychowawcze :

• wzbudzanie ciekawości do muzyki i wykorzystanie jej w celach edukacyjnych

• ukazanie ciekawych i pozytywnych form korzystania z zasobów internetowych

• zachęcenie do twórczego myślenia

• rozwijanie umiejętności pracy w parach i grupie

• otwartość na różne rodzaje muzyki

Edukacyjne:

• utrwalenie i poszerzenie słownictwa ( rzeczownik, przymiotnik)

• wprowadzenie zwrotu as…as ….

• Rozwijanie umiejętności językowych – rozumienie ze słuchu, czytanie, mówienie

• Doskonalenie poprawnej wymowy w celu układania rymów angielskich

• Nauka piosenki anglojęzycznej

Metody i formy pracy:

• Praca indywidualna, w parze i grupie

• Praca nad tekstem piosenki

• Praca ze słownikiem

Materiały i pomoce:

• Tekst piosenki, teledysk

• Karty wyrazowe

• Komputer, rzutnik multimedialny

• słownik

Przebieg zajęć:

Faza wstępna

1. Powitanie uczniów, lista obecności.

2. Rozgrzewka językowa: swobodna rozmowa nauczyciela i uczniów na dowolny temat, np. dzisiejszej pogody, zderzania jakie miało miejsce w klasie, itp.

3. Zapisanie tematu lekcji , utrwalenie słownictwa: rodzaje muzyki, wypowiedzi uczniów na temat ulubionej muzyki, wykonawców. Przedstawienie postaci Lenki, piosenkarki współczesnej ( np. tekst z the free encyclopedia) Praca indywidualna nad tekstem , szukanie informacji szczegółowych, odpowiadanie na pytania nauczyciela ( how old is, she, what do you know about her family and schooling, how many albums does she have,..)

Faza właściwa

1. Przedstawienie i tłumaczenie tytułu piosenki.

2. Praca nad słownictwem – (nauczyciel przygotowuje karty z rzeczownikami z piosenki i układa je rozsypane na stoliku, po czym uczniowie dochodzą i łącza wyrazy w pary oraz przyczepiają rymy na tablicy) tłumaczenie słów nieznanych.

3. Słuchanie piosenki w celu uzupełnienia luk rzeczownikami.

4. Sprawdzenie poprawności uzupełnienia tekstu.

5. Słuchanie piosenki w celu zrozumienia przymiotników określających rzeczowniki, zwrócenie uwagi na wymowę.

6. Wypisanie z tekstu przymiotników, oraz podanie ich znaczenia, doskonalenie wymowy.

7. Wspólne tłumaczenie wersów piosenki.

8. Praca w parach – jeden uczeń wypowiada przymiotnik a drugi dopowiada rzeczownik który pojawił się w piosence.

Faza końcowa

1. Wspólne śpiewanie piosenki z wyświetlonym tekstem.

2. Zachęcenie uczniów do nauki angielskiego poprzez swoje ulubione utwory muzyczne oraz zasoby internetowe.

3. Praca nad własną zwrotką do piosenki ( może to być praca domowa w zależności od czasowego przebiegu lekcji)

Zakończenie

1. Ocena realizacji celów lekcji.

2. Ocena ustna pracy uczniów i ich zaangażowania.

3. Pożegnanie uczniów.

4. Ewaluacja lekcji – rozmowa z uczniami o ich odczuciach dotyczących przeprowadzonej lekcji.

Zadanie opcjonalne: zabawy słowami, szukanie nowych rymów, wersów do piosenki

ZAŁĄCZNIK 1

As sly as a …….,

as strong as an ox
As fast as ...