Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
PROJEKT „FERIE NA WESOŁO”
SCENARIUSZ ZAJĘCIA INTEGRACYJNEGO.
TEMAT: „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”
Cel ogólny: Tworzenie okazji do wspólnego podejmowania i realizowania różnych zadań, rozwiązywanie problemów.
Cele szczegółowe:
-Dzieci potrafią przekazać wiadomości z literatury dziecięcej zdobyte w domu i przedszkolu.
-Dzieci potrafią zgodnie działać w zespole.
-Dzieci potrafią spontanicznie i wspólnie bawić się przy muzyce.
-Dzieci potrafią współdziałać podczas prac manualnych.
Pomoce:
1. Kółeczka małe, duże-w czterech kolorach.
2. Kolorowe puzzle:
-„Kaczka Dziwaczka”
-„Czerwony Kapturek”
-„Dziadek z rzepką”
-„Smerfy”
3. Kaseta pt.: „Smerfne hity”.
4. Wiersze „Kaczka Dziwaczka”, „Rzepka”, „Lokomotywa”.
5. Przeźrocza „Czerwony Kapturek”
6. „Lokomotywa” -pomoce plastyczne
PRZEBIEG:
1. Podział dzieci na cztery zespoły, wg wylosowanego kolorowego kółeczka.
2. Wybór jury wśród nauczycieli.
3. Wyjaśnienie przebiegu turnieju przez nauczycielkę.
4. Przystąpienie do turnieju:
-Nauczycielka czyta pytania z kartki, której kolor odpowiada kolorowemu kółeczku wylosowanemu przez dzieci.
-Dzieci naradzają się i odpowiadają.
-Jury przydziela punkty.
I. Puzzle do układania:
„Kaczka Dziwaczka” –układanie oraz recytacja wiersza.
„Rzepka” –zagadka oraz recytacja wiersza.
„Czerwony Kapturek” –oglądanie przeźroczy.
„Smerfy” –słuchanie piosenki z kasety i ruch.
II. Pytania:
a) „Kaczka Dziwaczka”
-Gdzie mieszkała Kaczka Dziwaczka?
-Jak wyglądała Kaczka Dziwaczka?
-Co kupiła u praczki?
-Czym się czesała?
b)”Rzepka”:
-Kto zasadził rzepkę w ogrodzie?
-Kogo zawołał piesek na pomoc?
-Po co dziadek zasadził rzepkę?
-Czy bohaterom wiersza udało się wyciągnąć rzepkę z ziemi?
c)”Czerwony Kapturek”:
-Jak był ubrany Czerwony Kapturek?
-Do kogo wybrała się dziewczynka?
-Kogo spotkała w lesie?
-Kto uratował Czerwonego Kapturka i babcię?
d)”Smerfy”:
-Opisz jak wyglądały Smerfy.
-Wymień przykładowe imiona Smerfów.
-Kim jest Gargamel i jak nazywa się jego przyjaciel?
-Co jest największym przysmakiem Smerfów?
5. Liczenie kółeczek przez członków każdego zespołu.
6. Ogłoszenie wyników.
7. Zabawa taneczna przy „Smerfnych hitach” -dzieci robią pociąg.
8. Słuchanie wiersza „Lokomotywa”.
9. Praca plastyczna do treści wiersza o lokomotywie.
SCENARIUSZ ZAJĘCIA INTEGRACYJNEGO
TEMAT: „Uczestniczymy w różnych sportach” –tory przeszkód ćwiczące zręczność i sprawność fizyczną dzieci.
Cele ogólne:
-Rozwijanie sprawności fizycznej dzieci.
-Wdrożenie do przestrzegania reguł.
Cele operacyjne:
Dziecko:
-Potrafi współuczestniczyć w czasie wykonywania ćwiczeń.
-Wie, jak bezpiecznie pokonywać tory przeszkód.
-Potrafi rzucać do celu.
-Odczuwa radość z wykonywanych ćwiczeń.
Środki wspomagające działania:
Sprzęt sportowy, strzałki, cyfry, obrazki ilustrujące sposób wykonywania ćwiczeń.
Przebieg zajęć:
1. Tor przeszkód:
-Przejście w tunelu na czworaka.
-Stąpanie po wyznaczonych STOPACH i RĘKACH.
-Rzucanie piłeczką do celu.
-Toczenie się na dużej piłce.
-Przechodzenie slalomem od kółka do kółka.
-Przekładanie szarfy wzdłuż ciała z dołu do góry.
-Wykonywanie obrotu hula hop ...