Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji otwartej
Nauczyciel:
Przedmiot: Język angielski
Klasa:
Data:
Temat: – Shopping in London
CELE OPERACYJNE LEKCJI:
Po zajęciach uczeń:
na poziomie podstawowym
• zna podstawowe słownictwo związane z zakupami
• potrafi odpowiedzieć na proste pytania w języku angielskim
na poziomie ponadpodstawowym
• potrafi napisać notatkę
• potrafi prowadzić dialog w sklepie
CELE LEKCJI:
• Poszerzanie słownictwa związanego z tematem zakupów
• Prowadzenie dialogów związanych z zakupem potrzebnych produktów w różnych rodzajach sklepów
• Kształcenie umiejętności pisania – notatki o przeprowadzonych zakupach
METODY: ćwiczenia praktyczne pisemne oraz w czytaniu i słuchaniu, tłumaczenie nazw dni świątecznych, śpiew kolęd w języku angielskim
FORMY ZAJĘĆ: praca indywidualna, w parach i grupowa, drama, gra słowna
ŚRODKI (POMOCE): wcześniej przygotowane przez uczniów stoiska sklepowe, rekwizyty – artykuły do kupienia, piłka potrzebna do gry słownej, arkusz papieru - instrukcje potrzebne do napisania notatki
PRZEBIEG LEKCJI:
|LP |Etap |Planowanie aktywności |Uwagi metodyczne |
| |Beginning |Powitanie „Good morning” |Forma: uczniowie i nauczyciel stoją podczas |
| |(czynności wstępne) |Czynności organizacyjne (sprawdzenie listy obecności). |powitania. |
| |Warm up |Uczennica wita wszystkich w domu handlowym, wymienia działy handlowe, zaprasza do|Metoda: drama |
| |(rozgrzewka językowa) |zrobienia zakupów. | |
| |Topic– temat “Zakupy w |Uczniowie podzieleni na cztery grupy przedstawiają ofertę handlową swoich |Metoda: drama. |
| |londynie” |sklepów. Kolejno reklamują sklep spożywczy, fast-food, sklep odzieżowy i sklep |Pomoce: stoiska sklepowe |
| | |sportowy. | |
| |Speaking (mówienie) |Uczniowie losują, jakie będą musieli kupić produkty. |Pomoce: stoiska sklepowe, losy |
| | |Każdy z uczniów odgrywa scenkę – podchodzi do odpowiedniego stoiska, jego |Metoda: drama |
| | |zadaniem kupić odpowiednie produkty. | |
| |Vocabulary |Nauczyciel wręcza uczniowi małą piłkę, ijego zadaniem jest powiedzieć jakieś |Pomoce: piłeczka |
| |(słownictwo) |słowo związane z dzisiejszą lekcją, następny uczeń musi powtórzyć słowo i dodać |Metoda: gra słowna związana z zapamiętywaniem|
| | |swoje. To zadanie ma zakończyć się na 10 słowie. | |
| |Writing |Uczniowie podzieleni na cztery grupy maja za zadanie napisać notatkę do kolegi. |Metoda: pisanie notatki |
| |(pisanie) |Nauczyciel na arkuszu papieru wręcza im wszystkie wytyczne, które muszą znaleźć |Pomoce: arkusze papieru wraz z instrukcjami |
| | |się w notatce. | |
| |Listening |Uczniowie czytają swoje notatki. |Pomoce: notatki uczniów |
| |(słuchanie) |Reszta uczniów słucha notatek, ich zadaniem jest wyłapywać błędy językowe. |Metoda: poprawianie błędów na podstawie |
| | | |wysłuchanych notatek |
| |The end- zakończenie |Nauczyciel dziękuje uczniom i chwali ich za włożony trud i pracę. |Forma: uczniowie i nauczyciel stoją. |
| |lekcji |Pożegnanie z nauczycielem | |