Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Szarszewska
Data publikacji
2013-05-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
46

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego utrwalającej słownictwo (przymiotniki oraz zasady ich stopniowania) z wykorzystaniem narzędzi TIK  - tablicy interaktywnej oraz Internetu. Poziom - klasa VI szkoły podstawowej. Lekcja została przeprowadzona w ramach realizacji projektu Cyfrowa Szkoła.
 Pobierz (pdf, 55,5 KB)

Podgląd treści

Autor: Agnieszka Szarszewska

Przedmiot/ rodzaj zajęć: j. angielski
Klasa: VI

Temat lekcji: Mosquitoes are more
dangerous than tigers!

Utrwalenie słownictwa (przymiotniki) oraz
stopniowania przymiotników.

Cele uczenia się ucznia:

Kryteria sukcesu dla ucznia:

– będziesz potrafił porównać i opisać

różnorodne zjawiska/przedmioty/osoby,

– utrwalisz poznane wcześniej słowa i

nauczysz się nowych.

– utrwalisz zasady stopniowania

przymiotników,

– będziesz umiał porównać i opisać

zjawiska/ludzi/przedmioty,

– będziesz rozwijał umiejętność

czytania ze zrozumieniem,

– poznasz ciekawe fakty dotyczące

– utrwalisz oraz poszerzysz zasób

świata przyrody,

słownictwa.

Dotychczasowa wiedza i umiejętności
uczniów:

Uczniowie poznali już zasady stopniowania
przymiotników. W trakcie kilku poprzednich
lekcji j. angielskiego wprowadzone zostały
stopniowo nowe słowa (przymiotniki). Lekcja
ma na celu głównie utrwalanie słownictwa oraz
umiejętności.

Narzędzia TIK, które zamierzam
wykorzystać na tej lekcji oraz cel ich
zastosowania:

Tablica interaktywna:

– wyświetlenie prezentacji

w celu
ukierunkowania wypowiedzi ustnej
ucznia,

– strona britishcouncil.org – quizy
przyrodnicze (niebezpieczne zwierzęta,
rekordy świata zwierząt).
Quizy
wybrane zostały ze względu na
tematykę (uczniowie są zainteresowani
ciekawostkami przyrodniczymi) oraz
materiał

z tematem lekcji.

gramatyczny zbieżny

Przebieg lekcji – aktywności uczniów
prowadzące do osiągnięcia celów
lekcji:

1. Przypomnienie i utrwalenie słownictwa
w formie gry: uczniowie starają się
wypisać jak najwięcej przymiotników
zaczynających się na poszczególne
litery alfabetu.

2. Uczniowie odczytują swoje słowa. Jeśli
przymiotniki powtarzają się, otrzymują
jeden punkt; jeśli uczeń zapisał słowo,
którego nie ma nikt inny - otrzymuje
2 punkty; brak wpisu – 0 punktów. (10
min.)

3. Uczniowie tworzą poprawne kolokacje
z wybranymi przymiotnikami. Jest to
ćwiczenie ustne, w którym mogą
zadawać sobie nawzajem pytania:
Uczeń A: Think of something difficult.
Uczeń B/uczniowie: A difficult game,
a difficult test... (5 min.)

4. Chętni uczniowie przypominają zasady
stopniowania przymiotników (długich,
krótkich oraz wyjątków). Zapisują
przykłady na tablicy. (5 min.)

stopnia

5. Nauczyciel wyświetla na tablicy
interaktywnej prezentację, która ma
ukierunkować wypowiedzi uczniów.
Ich zadaniem jest porównać ukazane
zjawiska (stopień wyższy) lub opisać je,
używając

najwyższego
przymiotnika.
Skateboarding/ swimming (I think that
skateboarding is more exciting than
swimming.)
Mount Everest... (Mount Everest is the
highest mountain in the world.)
Uczniowie zapisują wybrane przykłady
w zeszycie. (10 min.)

rozwiązują na

6. Uczniowie zostają podzieleni na dwie
grupy
tablicy
interaktywnej 2 quizy dotyczące
ciekawostek ze świata przyrody.

W grach tych istnieje możliwość
udziału dwóch graczy – drużyny
“walczą” więc przeciwko sobie. (około
15 min.)

i

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/pla
y-with-friends/animal-records

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/pla
y-with-friends/quiz-dangerous-animals

Sposób podsumowania lekcji z
uwzględnieniem celów:

Zaangażowanie uczniów w lekcję było bardzo
duże, głównie ze względu na ...