Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
angielskiprzezskype, 2020-07-21, ocena:
Bardzo przydatne te pytania sprawdzające znajomość zastosowania czasów. Od siebie dodam, że do samodzielnych powtórek świetnie sprawdzą się plansze do wydruku, np. ta z omówieniem Present Simple: https://naukaangielskiegoprzezskype.edu.pl/present-simple-budowa-koncowki-zdania-twierdzace-przeczace-i-pytania/
Scenariusz lekcji języka angielskiego
Klasa: 2 gimnazjum
Data: …………...
Podręcznik / poziom: Elementary/Pre-Intermediate
Temat: Grammar revision – grammar tenses in practice./Powtórzenie gramatyki – czasy gramatyczne w praktyce.
Cel główny lekcji:
• Utrwalenie dotychczas poznanych czasów i konstrukcji gramatycznych: Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Past Continuous, Present Perfect, Future Simple, to be going to
Cele operacyjne:
• Uczniowie potrafią rozróżniać czasy gramatyczne
• Uczniowie znają konstrukcje czasów
• Uczniowie potrafią użyć poprawnej konstrukcji/czasu w podanym zdaniu
• Uczniowie potrafią właściwie reagować ustnie w typowych sytuacjach stosując właściwe środki językowe
Pomoce dydaktyczne: karta pracy ucznia, dialog – rozsypanka,( materiały multimedialne: Hot Potatoes – ćwiczenia z karty pracy uczniów, prezentacja PowerPoint – dialog i praca domowa)
Poprzednia lekcja: powtórzenie dotychczas poznanych czasów gramatycznych, stworzenie tabeli gdzie wpisane są przykłady zdań w poszczególnych czasach (twierdzenie, przeczenie, pytanie, podkreślenie końcówek itp.), informacje kiedy ich używamy oraz charakterystyczne okoliczniki czasu.
Tok lekcji:
1. Czynności wstępne: sprawdzenie obecności, zapoznanie uczniów z celami lekcji, zapisanie tematu
2. Teoria / Presentation
• Przypomnienie wiadomości teoretycznych dotyczących poznanych do tej pory czasów i konstrukcji gramatycznych w postaci quizu. Ćwiczenie 1.
• Przypomnienie konstrukcji poszczególnych czasów, identyfikacja czasów – łączenie przykładowych zdań z nazwami czasów, tworzenie pytań i przeczeń do podanych przykładów. Ćwiczenie 2.
3. Praktyka / Practice.
• Uczniowie uzupełniają zdania właściwą formą czasowników – test wielokrotnego wyboru. Ćwiczenie 3.
• Uczniowie uzupełniają luki w zdaniach właściwą formą czasowników w nawiasach. Ćwiczenie 4.
• Sprawdzenie odpowiedzi – w parach, na forum klasy
4. Tworzenie samodzielnych wypowiedzi / Production
• Uczniowie układają zdania we właściwej kolejności tworząc dialog, sprawdzenie właściwej kolejności (załącznik nr 1)
• Uczniowie pracują w parach i tworzą dialog do podanych podpowiedzi (załącznik nr 2)
• Sprawdzenie wypowiedzi
5. Praca domowa.
Napisz email do kolegi / koleżanki, w którym opisujesz, co robiłaś/robiłeś w zeszły weekend, co będziesz robić w ten lub następny weekend.
Długość pracy: 50-100 słów
Opracowała: Katarzyna Krężel
Students worksheet / Karta pracy
1. Choose the correct answer. / Wybierz właściwą odpowiedź.
1.W którym czasie używamy okoliczników czasu ‘ever’, ‘never’?
a) Past Simple
b) Present Simple
c) Present Perfect
2. Który z czasów, to czas ‘przeszły dokonany’?
a)Past Simple
b)Past Continuous
c)Present Continuous
3. W którym czasie używamy operatora ‘will’?
a)Present Continuous
b)Future Simple
c)Past Simple
4. Którego czasu/konstrukcji używamy mówiąc o planach/zamiarach na przyszłość?
a)Future Simple
b)to be going to
c)Present Simple
5.Którego czasu/konstrukcji używamy podejmując spontaniczne decyzje dotyczące przyszłości?
a) Future Simple
b)to be going to
c)Past Simple
6. W których czasach ...