Dodaj publikację
Autor
Dominika Guzik
Data publikacji
2013-05-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
23

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji j. angielskiego w klasie V SP.
 Pobierz (pdf, 117,0 KB)

Podgląd treści

1

PRZEDMIOT: Język angielski (podręcznik New English Zone 2, Oxford)

KLASA: V

TEMAT LEKCJI: Opisujemy swój pokój- umiejętność mówienia.

CZAS: 45 minut

CELE LEKCJI:

- poznawcze (intelektualne): utrwalenie gramatycznej konstrukcji there is/ there are

w wypowiedzi ustnej, przypomnienie sposobu opisu pomieszczeń (nazwy pomieszczeń,

meble, przyimki miejsca)

- praktyczne (psychomotoryczne): słuchanie opisu trzech pokoi sypialnych, opisywanie

wyglądu własnej wymarzonej sypialni, słuchanie i śpiewanie piosenki „Where’s my pen?”

- wychowawcze (motywacyjne, emocjonalne): efektywne wykorzystanie posiadanych

wiadomości, aktywny udział w lekcji, zwiększenie samodzielności pracy, wykorzystanie

podczas wykonywania ćwiczeń wiadomości z zakresu innych rodzajów edukacji,

doskonalenie posługiwania się poprawnym słownictwem (wymowa, kontekst).

METODA NAUCZANIA: ćwiczenia praktyczne uczniów

FORMA PRACY: praca z całym zespołem klasowym, praca indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: magnetofon, podręczniki i zeszyty ćwiczeń.

ZAŁOŻENIA: uczniowie znają słownictwo związane z pomieszczeniami w domu, znają

zasady używania konstrukcji there is/ there are, znają przyimki miejsca (in, on, at).

PRZEBIEG LEKCJI

CZYNNOŚCI ORGANIZACYJNE:

-

sprawdzenie obecności uczniów,

- podanie tematu lekcji,

PRZEBIEG LEKCJI:

- uczniowie zajmują stałe miejsca w ławkach,

-

zapisują temat lekcji,

- uczniowie otwierają podręczniki,

- przypomnienie poznanych słówek i zwrotów (kitchen, bathroom, hall, dining room, living

room, bedroom, bath, armchair, chair, washbasin, fridge, table, toilet, sofa, wardrobe, bed,

stereo, cooker, in, on, at, there is, there are)

- Nauczyciel wyjaśnia, na czym będzie polegało pierwsze ćwiczenie, uczniowie słuchają

nagrania 3 osób mówiących o swoich pokojach. Zadaniem uczniów jest dopasowanie

wypowiedzi uczniów do właściwych obrazków.

2

- uczniowie mają za zadanie ustnie opisać wygląd wymarzonej sypialni (podręcznik-

zadanie 3 str. 14)

- uczniowie prezentują przygotowaną przez siebie wypowiedź ustną,

- nauczyciel tłumaczy zadanie drugie- uczniowie słuchają piosenki a następnie sami

próbują śpiewać,

- uczniowie wykonują ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń (zadanie 1 str. 12- Popatrz na obrazki

i przeczytaj zdania. Następnie wpisz odpowiednie imię obok każdego zdania),

- na zadanie domowe każdy uczeń ma opisać w zeszycie swój wymarzony pokój w taki

sposób jak ćwiczone to było na zajęciach,

- podsumowanie i zakończenie lekcji.