Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNEJ
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
DATA :
GODZINA :
PROWADZĄCA :
MIEJSCE :
CELE OGÓLNE :
-wprowadzenie dzieci w społeczność przedszkolną;
-prezentacja własnych umiejętności (wiersze , piosenki);
-uczestnictwo w zbiorowych zajęciach dających możliwość obserwowania siebie na tle innych, budowanie obrazu własnego „ja”.
CELE OPERACYJNE :
-dzieci potrafią zaśpiewać piosenki;
-dzieci potrafią ruchem zinterpretować piosenkę;
-dzieci znają nazwę swojej grupy;
-dzieci starsze potrafią poprowadzić uroczystość;
-dziecko umie współdziałać w planowaniu, przygotowaniu i przebiegu uroczystości przedszkolnej;
-dziecko potrafi uważnie słuchać, zrozumieć oraz wykonać polecenie nauczycielki.
POMOCE :
Stroje dla poszczególnych grup, nagrania piosenek do prezentacji, strój wróżki, dyplomy dla nowicjuszy, brama, magiczna pałeczka.
METODY :
-słowna;
-czynna;
-oglądowa.
FORMA :
-zbiorowa;
-grupowa;
-indywidualna.
PRZEBIEG :
WRÓŻKA : Cześć dzieciaki!
W naszym przedszkolu zwyczaj taki,
Że gdy ślubowania czas,
Dobra wróżka wita Was.
DZIECI : Witamy wróżkę w naszym przedszkolu.
WRÓŻKA : - „ Gdy ugryzłam czerwone jabłuszko,
To zostałam jesienną wróżką.
Na kucykach zamiast wstążek
Jesień liście mi zawiąże,
Przyjdzie wiatr na srebrnych nóżkach
Powie , jaka piękna wróżka”.
- Dobra wróżka mieszka wszędzie
W waszych bajkach teraz będzie
Żebyście pokochali przedszkole
I ważną w nim odegrali rolę
Wróżka więc życzy
Żebyście przez cały rok
Zbierały same pochwały!
A więc głowa do góry
Co dziś powiecie
Niech to usłyszą te przedszkolne mury!
- O przedszkolaki tutaj przyszły
Co chcą nam powiedzieć?
DZIECKO I : Recytacja wiersza „Jestem duża”
„ Jestem duża !
Byłam mała !
Wróżka mnie zaczarowała !
Uśmiechałam się do wróżki
I urosły moje nóżki ,
Włosów też mam chyba więcej
Patrzcie jak urosłam cała,
Chociaż byłam taka mała
Jaka wróżka , dobra wróżka.
DZIECKO II : Recytacja wiersza Cz. Janczarskiego „ Koledzy”
Tak się nudziłem, gdy byłem sam
A teraz kilku kolegów mam
Wspólna zabawa zawsze się uda
Już teraz nie wiem, co to jest nuda
Dobrze nam razem słońce czy deszcz
Czy i ty z nami bawić się chcesz?
WRÓŻKA : Teraz zapraszam moich pomocników, aby zaprezentowali nam poszczególne grupy.
- wybrane dzieci stają przy grupach I, II, III, IV, V i przedstawiają .
DZIECKO III : 3-latki:
Idą maluchy jeden w drugiego,
To same zuchy
Buzie umyte i ręce czyste
To dla każdego jest oczywiste.
Z bijącym sercem już stają w koło .
Jak mi tu będzie? –chyba wesoło.
-występy grup I i II.
DZIECKO IV : 4-latki:
Czterolatki to są dzieci z tej gromadki
Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują.
- występy gr. III
DZIECKO V : 5-latki:
Skaczą pięknie jak piłeczki, buzie maja jak laleczki,
Ładne prace wykonują wydzierają, lepią i malują ,
Gdy potrzeba też pomyślą i humorem czasem trysną.
-występ 5-latków.
DZIECKO VI : 6-latki:
Tak przez cały roczek szkolny ...