Dodaj publikację
Autor
Beata Rosiak-Zalesiak
Data publikacji
2013-05-20
Średnia ocena
0,00
Pobrań
60

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz uroczystości integracyjnej "Dzień Matki".
 Pobierz (doc, 31,5 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO

TEMAT: Zabawy integracyjne z okazji Dnia Mamy;
DATA:
GODZINA:
PROWADZĄCA
GRUPA: 6 –latki;
CELE:
-podtrzymanie tradycji wspólnego świętowania,
- przybliżenie mamom metod pracy przedszkola,
-umożliwienie obserwacji zachowania dziecka w czasie zajęć,
-rozwijanie i wzmacnianie więzi z matką,
- tworzenie klimatu bliskości, miłości i akceptacji,
-zachęcenie do wypowiadania się na temat swoich mam,
-zaprezentowanie zdobytej w przedszkolu wiedzy,
-wprowadzenie radosnego nastroju.
METODY: aktywizujące;
FORMY: spotkanie integracyjne, praca z całą grupą ;
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: płyty CD, sztalugi, chusta animacyjna, kartki i flamastry, balony, piłka, gazety,

PRZEBIEG:
I. Krzyżówka

M A K
D Y W A N
N A M I O T
M A G N E S

1. Kwiatek na polu czerwienią płonie, a zapisany jest w „hamaku” i „ makaronie”. (MAK)
2. Po jakich to „łąkach” możesz chodzić boso, są w mieszkaniu i nie znają rosy? (DYWAN)
3. Płócienny domek na polanie służy latem turystom za mieszkanie . (NAMIOT)
4. Bardzo lubię towarzystwo metali, chwytam je łatwo nawet z oddali. (MAGNES)

II. Wiersz: Witamy wszystkie Mamy
Czas na przygodę przedszkolną ruszyć
Chcemy się bawić, wspaniale świętować
Aby wspomnienie wspólne zachować.

III. Jaka jest twoja mama?

MIŁA PRACOWITA DOBRA ŁADNA

IV. Pokaz umiejętności liczenia w zakresie od 1 do 10.
3+4=7 To
7-5=2 kwiaty
9-6=3 dla
5+4=9 mamy

V. Oprócz kwiatów dla mam mamy wiersz i piosenki
Piosenka: „Współczesna mama”
Wiersz: „Moja mama”
Piosenka: „Mama”
VI. Rozdanie upominków przygotowanych przez dzieci.
VII. Zabawy integracyjne z mamami
A) Rysowanie dziecka- zawiązane oczy, na sztalugach mamy
B) Doleć do mamy – zabawa rozwijająca koncentracje uwagi wybiera rodzica i dziecko. Dziecko jest pilotem samolotu i ma zawiązane oczy, natomiast rodzic odgrywa rolę kapitana wieży kontrolnej i za pomocą słów kieruje samolot, aby pilot wylądował bezpiecznie na lotnisku przy swojej mamie
C) Znikające krzesło
D) Taniec na gazecie
E) Zabawy z chustą „Potwór z Loch Ness” – uczestnicy stoja dookoła chusty, pod chusta znajduje się jedna osoba-potwór. Wszyscy zamykają oczy, potwór wciąga kogoś pod chustę. Grupa otwiera oczy i zgaduje kto zniknął. Kto zgadnie zostaje potworem.
F) Zabawa z chustą „Karuzela”
G) Zabawa „Bilard”- grupa wachluje chustą , na której jest piłeczka, ma ona wpaść do otworu znajdującego się na środku chusty.
H) Taniec w 2 kołach „Magnesy”- uczestnicy tańczą w dwóch kołach, gdy przestaje grać muzyka uczestnicy z sąsiednich kół stojący obok siebie dotykają się wymienioną przez animatora częścią ciała.
I) Masaż pleców
VIII. Zaproszenie na poczęstunek.

OPRACOWAŁA mgr Beata Rosiak-Zalesiak