Dodaj publikację
Autor
Ramona Wolan
Data publikacji
2013-05-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
13

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zabawy dydaktycznej dla dzieci trzyletnich przybliża dzieciom znaczenie pojęcia długi, krótki i uczy porównywania długości przedmiotów. Zabawa prowadzona z udziałem rodziców.
 Pobierz (doc, 28,0 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO
DLA RODZICÓW

Grupa - 3latki
Temat: Szale i szaliki- zabawa dydaktyczna

Cele
Dziecko:
• Porównuje pod względem długości
• Posługuje się pojęciem długi – krótki
• Pozna sposoby zakładania szalika
• Rozumie potrzebę noszenia szalika

Metody:
- czynna (zadań stawianych do wykonania)
- słowna ( opowiadanie)
- oglądowa (pokaz, obserwacja)
- elementy pedagogiki zabawy

Formy pracy:
- grupowa

Środki dydaktyczne:
- szaliki
- zagadka
- kolorowe paski (4kolory)
- lustro

Przebieg zajęcia
1. Wejście do sali – rodzice zawiązują szalikiem oczy swojemu dziecku, n-l słownie przekazuje informację jak dziecko ma dojść ocelu np. 2 kroki do przodu, 3 podskoki, 2 kroki w bok (dwie grupy)

2. Rozwiązanie zagadki – Szalik
Kiedy zimno i wiatr wieje,
on twą szyję wnet ogrzeje

3. Ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej „Ukryty szalik”
Dzieci szukają ukrytych szalików w sali.

4. Określanie cech zgromadzonych szalików.
Dzieci określają: kolor , wzory i materiał szalików. Wspólnie z rodzicami mierzą swoje szaliki poprzez nakładanie ich na siebie. Każda para (rodzic dziecko) demonstruje sposób zakładania szalika.

5. Działania plastyczne- Jesienne szale.
Dzieci wspólnie rodzicami wykonują pracę wg własnego pomysłu.
Prezentacja wykonanych prac.

6. Podsumowanie
Omówienie wspólnej zabawy, ocena nauczycielki i dzieci.