Dodaj publikację
Autor
ANNA WITEK
Data publikacji
2013-06-03
Średnia ocena
5,00
Pobrań
91

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców w klasie II edukacja wczesnoszkolna.
 Pobierz (docx, 18,1 KB)

Komentarze

gwiazda1, 2015-04-14, ocena:

super zajęcia

Podgląd treści

SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH DLA RODZICÓW

Osoba prowadząca: Anna Witek

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Staninie

Klasa: IIb

Data: 20.05.2013r.

Krąg tematyczny: Pomagajmy sobie nawzajem

Temat dnia: Uwierz w siebie

Cel główny:

wspieranie w dzieciach poczucia własnej wartości,

podnoszenie wiary w siebie.

Cele zajęć:

wypowiadanie się uczniów na temat wiary we własne siły, (P.P. I 5: 1)

kształtowanie umiejętności uważnego słuchania wypowiedzi, (P. P II 1: 1a)

stworzenie okazji do uczestniczenia w rozmowie; udzielanie odpowiedzi, (P. P II 1: 3c)

kształtowanie umiejętności czytelnego, estetycznego i poprawnego pod względem ortograficznym pisma (P. P II 1: 3f)

Efekty; po zakończonych zajęciach uczeń:

rozumie, że często strach przed porażką utrudnia osiąganie sukcesów,

potrafi dopasować reguły ortograficzne do grupy wyrazów,

dąży do zostania Mistrzem Ortografii w swojej klasie,

Metody:

słowna – rozmowa kierowana, opowiadanie

czynna – aktywny udział uczniów w zajęciu, zadań stawianych do wykonania

Formy pracy: całą grupą, indywidualna, zróżnicowana

Środki dydaktyczne: Podręcznik, Ćwiczenia, Karty Pracy, skakanki, znaczek sprawności „Mistrz Ortografii”, obrazki przedstawiające różne zwierzęta

Przebieg zajęć:

Dzieci siadają w kole. Nauczycielka prosi dzieci, aby spośród rozłożonych na dywanie obrazków przedstawiających różne zwierzęta wybrały to zwierzę, które przypomina ich cechy charakteru – wady lub zalety. (Wcześnie obrazki zostały przeanalizowane), np.:

lew – jestem odważny

motyl – jestem ładna

gepard – jestem szybki, biegam, biorę udział w zawodach sportowych

mysz – jestem cicha, spokojna

sowa – wiem bardzo dużo

ryba – dobrze pływam

miś – lubię dużo jeść

skowronek – pięknie śpiewam

kukułka – dzielę się z innymi

mrówka – jestem pracowita, pomagam innym

żółw – nie lubię spacerować

Rozwiązanie logogryfu zapisanego w Kartach Pracy nr 87.

Samodzielne wykonanie obliczeń (haseł krzyżówki).

Zapisanie wyników.

Odczytanie, zapisanie i wyjaśnienie hasła: UWIERZ W SIEBIE.

Przeczytanie przez nauczyciela opowiadania M. Węgrzeckiej „Czarodziejski płatek”. (Podręcznik, cz.2, s.98, 99)

Swobodne wypowiedzi dzieci na temat wiary we własne możliwości na podstawie własnych doświadczeń oraz przeczytanego tekstu, ukierunkowane pytaniami nauczyciela:

Dlaczego pszczółka Miodułka bała się wystartować w Miodowych Igrzyskach?

Jak zachowywali się wobec Miodułki inni zawodnicy?

Do kogo udała się po radę mała pszczółka i co otrzymała?

Kto zwyciężył w igrzyskach i czy potrzebny był rzeczywiście czarodziejski płatek?

Jak uczniowie radzą sobie z pokonywaniem trudności?

Mistrz ortografii – ćw 1, s. 37, 38 (Ćwiczenia cz.4)

Kolorowanie w napisanych wyrazach, liter stanowiących trudność ortograficzną.

Wklejenie reguł ortograficznych w odpowiednie miejsca.

Dopisanie własnych przykładów do poszczególnych reguł ortograficznych. (praca zróżnicowana: gr. 1 – po 1 przykładzie, gr. 2 – po 3 przykłady)

Przyznanie uczniom sprawności Mistrz Ortografii.

Zabawa ruchowa – „Skok do środka koła” – budowanie poczucia bycia ...