Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji
|Data |Nauczyciel |Przedmiot |Klasa/ Grupa |
| | |Język angielski | |
|Temat lekcji: ‘Going to or Present Continuous?’ - zastosowanie i różnice. |
|Cele lekcji |
|Cel główny: Poznanie zastosowania konstrukcji Going to i czasu Present Continuous do wyrażania zamierzeń i przewidywań. |
|Po zajęciach uczeń powinien: |
|Zapamiętać: |Wiedzieć: |Rozumieć: |Umieć: |
|Terminy określające |Kiedy stosować poznane |Istotę i główne zastosowania |Interpretować i uzasadniać różnice |
|konstrukcje gramatyczne; |konstrukcje; |poznanych konstrukcji. |pomiędzy poznanymi konstrukcjami; |
|Wzór budowy zdania |Jak poprawnie budować zdania | |Podać podstawowe dane o poznanych |
|przedstawiają-cego daną |zawierające poznane konstrukcje. | |konstrukcjach; |
|konstrukcję. | | |Stosować konstrukcje przy użyciu różnych |
| | | |czasowników. |
|Plan zajęć |
|Etap |Planowane aktywności |Uwagi metodyczne (forma, |Planowa-ny czas|
| | |metoda, materiały, pomoce |trwania |
| | |itp.) | |
| |Czynności nauczyciela |Czynności ucznia | | |
|Część wstępna|Czynności organizacyjne; sprawdzenie obecności.|Przygotowanie do lekcji. | |4’ |
| |Sprawdzenie wiadomości z poprzednich |Uczniowie odpowiadają na |Pogadanka kontrolna. |8’ |
| |lekcji. Pytania: |zadawane pytania. |„Burza mózgów”. | |
| |-W jaki sposób - przy pomocy jakich struktur | | | |
| |gramatycznych - wyrażamy w języku angielskim: | | | |
| |zamierzenia i przewidywania? | | | |
| |- Wymień i krótko określ poznane struktury | | | |
| |stosowane do opisywania zdarzeń dotyczących | | | |
| |przyszłości. | | | |
| |Określenie celów lekcji; wprowadzenie w jej |Zapisanie tematu lekcji. | |3’ |
| |tematykę. | | | |
|Część |Podanie nowego materiału: |Wysłuchanie wykładu; |Elementy wykładu. |25’ |
|zasadni-cza |-stosowanie czasu Present Continuous dla |sporządzenie notatek. |Pokaz na tablicy. | |
| |opisywania konkretnych czynności zaplanowanych |Zadawanie pytań odnośnie |Praca samodzielna uczniów/ | |
| |na najbliższą przyszłość; |niezrozumianej |praca w | |
| |-stosowanie konstrukcji be going to do |treści. |parach. | |
| |opisywania zamierzeń; |Wykonywanie ćwiczeń | | |
| |-wyjaśnienie różnicy pomiędzy wymienionymi |z podręcznika: ćwiczenia 25 | | |
| |konstrukcjami. |i 26, strona 52. | | |
| |Zadawanie uczniom pytań związanych |Odpowiadanie na pytania |Wskazanie w | |
| |ze stosowaniem wymienionych konstrukcji. |nauczyciela. |podręczniku zdań będących | |
| | | |przykładem zastosowania | |
| | | |wymienionych konstrukcji. | |
|Część |Podsumowanie zajęć. |Zanotowanie pracy domowej |Źródła informacji pomocne |5’ |
|końco-wa |Podanie pracy domowej: |i ewentualne zadanie pytań |przy wykonywaniu pracy | |
| |-zeszyt ćwiczeń: |z nią związanych. |domowej: podręcznik szkolny; | |
| |ćwiczenie 8, strona 96. | |działy Click on grammar | |
| | | |w zeszycie ćwiczeń; | |
| | | |podręczniki do nauki | |
| | | |gramatyki języka | |
| | | |angielskiego. | |