Dodaj publikację
Autor
Anna Ptak
Data publikacji
2013-06-03
Średnia ocena
0,00
Pobrań
11

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji z języka niemieckiego w klasie III liceum do podręcznika "Matura podstawowa z języka niemieckiego". Temat lekcji "Kultura - słownictwo".
 Pobierz (docx, 14,6 KB)

Podgląd treści

Scenariusz lekcji

Klasa: III D (2- godzinny)

Nauczyciel: Anna Ptak

Temat: Kultura - słownictwo

Treść podstawy programowej Uczeń samodzielnie formułuje bardzo krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi ustne i pisemne, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych. Uczeń uczestniczy w prostej rozmowie i w typowych sytuacjach reaguje w sposób zrozumiały, adekwatnie do sytuacji komunikacyjnej, ustnie lub pisemnie, w zakresie opisanym w wymaganiach szczegółowych.

Cele lekcji, uczeń:

Stosuje słownictwo i zwroty związane z różnymi dziedzinami sztuki:, teatrem, filmem

opowiada o ulubionym filmie, cechach dobrych filmów, własnych preferencjach dotyczących oglądania telewizji i filmów

Formy pracy: Praca indywidualna, w parach i z całą klasą

Pomoce dydaktyczne: podręcznik z ćwiczeniami, rzutnik, komputer.

Metody / techniki pracy:

Metoda bezpośrednia

Metoda kognitywna

praca z podręcznikiem

Burza mózgów

Przebieg lekcjiWprowadzenie

Nauczycielka zaczyna lekcję od napisania na tablicy słowo (Kultur). Zadaniem uczniów jest podanie jak największej ilości wyrazów, które kojarzą się im z tym słowem. Prezentacja i semantyzacjaUczniowie odpowiadają na pytania dotyczące filmu(zad.4/109) i parach opisują obrazek wyświetlony na rzutniku. Wybrany uczeń prezentuje swój opis na forum klasy, następnie uczniowie odpowiadają na pytania zadane przez nauczyciela.

Faza ćwiczeńUczniowie wykonują zadanie 1,2,3 na stronie 111 chętne osoby czytają swoje odpowiedzi na forum klasy.

Podsumowanie lekcji i objaśnienie pracy domowejNa koniec lekcji uczniowie na forum klasy opowiadają na pytania zadawane przez nauczyciela dotyczące kultury. Nauczycielka objaśnia pracę domową. Na pracę domową przewiduje się zadanie 1,2,3 na stronie 111. Uczniowie powinni również napisać kartkę (wiadomość) do kolegi. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymują plusy.