Dodaj publikację
Autor
Marzena Sbirenda
Data publikacji
2013-06-03
Średnia ocena
0,00
Pobrań
90

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy IV SP wprowadzający czasownik "have got" - mieć.
 Pobierz (doc, 41,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI
PRZEDMIOT: Język angielski
KLASA: IV SP

TEMAT LEKCJI: Czasownik ‘have got’ – zdania twierdzące i przeczące.

CELE LEKCJI:
Cel główny:
• wprowadzenie czasownika ‘have got’- odmiana przez osoby, główne zasady tworzenia zdań twierdzących i przeczących,
• nauka słownictwa opisującego wygląd zewnętrzny

Cele operacyjne:
Uczeń potrafi:
• poprawnie zapisać oraz wymawiać wprowadzone słownictwo,
• odmienić czasownik ‘have got’ przez osoby,
• tworzyć zdania twierdzące i przeczące

Uczeń rozumie: polecenia wydawane przez nauczyciela i właściwie na nie reaguje

Uczeń poznaje: nowe słownictwo i wyrażenia związane z wyglądem zewnętrznym

METODY NAUCZANIA:

gramatyczno-tłumaczeniowa, komunikacyjna

POMOCE DYDAKYCZNE: podręcznik ‘New Friends 2’, s.22-23, ćwiczenia ‘New Friends 2’, s. 16, magnetofon i płyta CD

FORMY PRACY: praca indywidualna, praca zbiorowa

PRZEBIEG LEKCJI:
I FAZA POCZĄTKOWA
1. Czynności organizacyjne – powitanie, sprawdzenie listy obecności.
2. Podanie uczniom tematu lekcji oraz zapisanie go na tablicy i w zeszytach.
3. Rozgrzewka językowa: How are you today?, przypomnienie słownictwa z poprzednich lekcji.
4. Sprawdzenie pracy domowej.
5. Zapisanie tematu i podanie celów lekcji.

II FAZA ŚRÓDLEKCYJNA
1. Nauczyciel odtwarza dwukrotnie z płyty CD nagranie 1.26, podręcznik s. 22. Uczniowie słuchają, a następnie czytają z podziałem na role podany tekst. Zadaniem uczniów jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na wyrazy opisujące ludzi oraz na formę czasownika ’have got’ w tekście.
2. Sprawdzenie zrozumienia tekstu przez uczniów – ćwiczenie 2, s.23.
3. Nauczyciel zapisuje na tablicy najważniejsze informacje dotyczące czasownika ‘have got’ - mieć (zastosowanie, budowa zdania twierdzącego i przeczącego, forma pełna oraz skrócona; odmiana przez osobę ze szczególną uwagą na 3 os. liczby pojedynczej).
Uczniowie zapisują w zeszytach przykładowe zdania: She has got long hair.- Ona ma długie włosy. We have got blue eyes.- My mamy niebieskie oczy.
4. Uczniowie uzupełniają podane zdania właściwą formą czasownika ‘have got’ - ćwiczenie 3, s. 23.
5. Mówienie o swoim koledze/koleżance z grupy, następnie odgadywanie, kto to jest.

III FAZA KOŃCOWA
1. Podsumowanie lekcji: Dzieci samodzielnie próbują skonstruować kilka zdań o sobie: np. I have got blond hair and blue eyes. I have got two brothers and one sister. I have got a dog.
2. Ocena aktywności uczniów.
3. Zadanie domowe: Zadania: 1,2,3, s. 16 – ćwiczenia.

Opracowała: Marzena Sbirenda