Dodaj publikację
Autor
Magdalena Skotnicka
Data publikacji
2013-06-10
Średnia ocena
0,00
Pobrań
18

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz do lekcji języka niemieckiego w klasie 4 so "Mein Haustier"
 Pobierz (doc, 28,0 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Nauczyciel: Magdalena Skotnicka

Szkoła: Zespół Szkół w Krzeszowie – Szkoła Podstawowa w Krzeszowie

Przedmiot: język niemiecki

Data: 02.03.2011

Czas: 45 min.

Klasa: IV b

Temat lekcji: Ich habe einen Hund.

Cele lekcji:

• Uczniowie sprawnie posługują się poznanymi dotychczas nazwami zwierząt domowych.

• U. potrafią opisać zwierzątko na podstawie rysunku.

• U. rozpoznają rodzaje rzeczowników (skojarzenia kolorów).

• U. rozróżniają formy osobowe czasownika „haben”

• U. potrafią powiedzieć, jakie zwierzątko mają w domu.

Materiał leksykalny: utrwalenie nazw zwierząt domowych, kolorów, rodzajniki, zaimki osobowe, czasownik haben.

Pomoce dydaktyczne: zeszyt ćw., podręcznik, płyta CD, tablice leksykalne, prezentacja multimedialna (przygotowana przez nauczyciela).

Przebieg lekcji:

Część powtórzeniowa/Wprowadzenie: Nauczyciel sprawdza zadanie domowe. Następnie powtarzany jest materiał z poprzednich lekcji. Uczniowie opisują zwierzątka na podstawie zdjęć i krótkich informacji oraz ćwiczą użycie przeczenia kein, keine, kein, odgadując, jakie zwierzę nauczyciel pokazuje na obrazku. U. słuchają również nagrania, w którym powinni rozpoznać o jakich zwierzątkach mowa.

Prezentacja nowego materiału: Uczniowie pracują z zeszytem ćw., wycinają karteczki z obrazkami i przyklejają je nad odpowiednim opisem. Następnie nauczyciel zwraca uwagę na nowy czasownik haben. U. próbują odgadnąć, jakie jest jego znaczenie i uzupełniają tekst odpowiednimi formami czasownika, na podstawie poprzedniego zadania. Nauczyciel prezentuje w dalszej części formy osobowe nowo poznanego czasownika. U. zapisują odmianę czasownika do zeszytu.

Ćwiczenia utrwalające nowy materiał: Uczniowie opowiadają o tym, jakie zwierzątko posiadają. Następnie bawią się w tzw.” łańcuszek słów”. W tym ćwiczeniu uczniowie zapamiętują formę czasownika haben w 1. I 3. osobie l.poj.

Podsumowanie lekcji i objaśnienie zadania domowego: Uczniowie otrzymują powinni wykonać 3 zadania w zeszycie ćw., na bazie nowego materiału.

Przygotowała: