Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz zajęć z języka angielskiego
przeprowadzonych w dniu 11 września 2012r.
w klasie VI
Opracowała mgr Edyta Kwiecień- Niedziela
Temat zajęć: Uzupełniamy kwestionariusz osobowy na Facebooku- podawanie danych
osobowych
Cele ogólne: -Umiejętność prowadzenia prostej komunikacji związanej z podawaniem danych
personalnych
Cele szczegółowe: -powtórzenie i utrwalenie treści materiału klas 4-5;
-zadawanie wyuczonych pytań i udzielanie na nie odpowiedzi ;
-doskonalenie umiejętności prowadzenia prostej komunikacji ;
-doskonalenie umiejętności pisania;
-zainteresowanie Internetem, jako miejscem zawierania i podtrzymywania
znajomości, ale również miejscem, gdzie czyhają na użytkowników różne
niebezpieczeństwa
Metody pracy: słowne, praktyczne, oglądowe
Formy pracy: pogadanka, praca w parach, konwersacja, pokaz
Środki dydaktyczne: przygotowane przez nauczyciela kartki z logo Facebook'a -patrz Załączniki
Przebieg zajęć:
Czynność: Przywitanie klasy, sprawdzenie obecności.
Powtórzenie materiału z lekcji poprzedniej- odpytanie dialogu uczniów X i Y.
Cel: Przypomnienie pytań i odpowiedzi związanych z podawaniem danych osobowych
Interakcje: N-Uu, U-U
Procedura: Uczniowie na zmianę prowadzą dialog
Czas: 10 min.
Czynność: Wprowadzenie do tematu lekcji i wykonanie swojej podobizny
Cel: Wyjaśnienie co to jest Facebook i skąd pochodzi nazwa, poznanie nowego
słownictwa.
Interakcje: N-Uu
Procedura: Nauczyciel pyta uczniów co im się kojarzy ze słowem Facebook, co to jest, jak
powstało i skąd pochodzi nazwa, jakie słowa kojarzą się z profilami Internetowymi.
Następnie N rozdaje Uu kartki z logo Facebook'a i prosi o narysowanie swojej
podobizny.
Czas: 7 min.
Czynność: Zdobywanie informacji od kolegi/ koleżanki
Cel: Prowadzenie konwersacji w celu zdobycia informacji o danych osobowych kolegi/
koleżanki
Interakcje: U-U
Procedura: Nauczyciel zabiera kartki z podobiznami od połowy uczniów i prosi
pozostałych uczniów o wylosowanie osoby do prowadzenia z nią dialogu.
Następnie uczniowie prowadzą dialog zapisując zdobyte informacje na kartce kolegi/
koleżanki.
Czas: 15 min.
Czynność: Prezentacja prac
Cel: Zaprezentowanie swojego profilu.
Interakcje: N-U
Procedura: Kilku uczniów prezentuje swoje profile, podając informacje o sobie.
Czas: 8 min.
Ewaluacja zajęć:
Czynność: Podsumowanie informacji na temat Facebook'a
Cel: Informacja na temat udogodnień, ale i zagrożeń jakie niesie ze sobą Internet, m.in.
również Facebook
Interakcje: N-Uu
Procedura: Krótka pogadanka na temat roli Internetu , jego zalet oraz i ostrożności podczas
korzystania z jego zasobów.
Czas: 5 min.
Lektura
strona www.facebook.com
Film: „The Social Network”
-----------------------
Name:
Age:
Home:
Family:
School:
Friends:
Pets:
Hobby:
Free time: