Dodaj publikację
Autor
Beata Zalewska-Radziejewska
Data publikacji
2013-10-28
Średnia ocena
0,00
Pobrań
33

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

scenariusz lekcji do podręcznika English Adventure 2 temat: Monster. Utrwalenie nazw zabawek. Słuchanie historyjki po angielsku.
 Pobierz (doc, 44,0 KB)

Podgląd treści


SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE II

SZKOŁY PODSTAWOWEJ

PRZEDMIOT: Język angielski

SZKOŁA: Szkoła Podstawowa

PROWADZĄCY:

KLASA: IIa

DATA REALIZACJI: 10.10.2013 r.

TEMAT LEKCJI: Monster. Utrwalenie nazw zabawek. Słuchanie historyjki po angielsku.

Treści nauczania i umiejętności- wymagania szczegółowe:

REAGOWANIE JĘZYKOWE:

Uczeń:

1) rozumie proste polecenia i właściwie na nie reaguje;

2) nazywa zabawki

3) rozumie wypowiedzi ze słuchu;

4) reaguje werbalnie i niewerbalnie na proste polecenia nauczyciela;

CEL OGÓLNY:

Uczniowie: Utrwalają nowo poznane słownictwo związane z zabawkami

CELE SZCZEGÓŁOWE (w formie operacyjnej)

Uczniowie:

• Utrwalają słownictwo związane z zabawkami: doll, car, , ball, dog, spaceman, dinosaur, cowboy,

• Rozwijają technikę rozumienia ze słuchu

• Rozwijają sprawności manualne

CELE WYCHOWAWCZE:

Doskonalenie umiejętności pracy samodzielnej, oraz w parach

METODY PRACY:

Praca uczniów na podstawie podręcznika, praca uczniów z zeszytem ćwiczeń, praca z tablicą interaktywną

FORMY REALIZACJI:

Plenum, praca w parach, praca samodzielna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

Podręcznik, ćwiczenie, tablica interaktywna, karty obrazkowe, ćwiczenia dodatkowe

PRZEBIEG LEKCJI:

1.Wstęp (5 min.):

a) Powitanie uczniów ( piosenka)

b) Sprawdzenie listy obecności

c) Nawiązanie do tematu: powtórzenie słownictwa „ My toys” za pomocą kart obrazkowych

2.Część właściwa lekcji (30-35 min)

|LP. |ZAGADNIENIA SZCZEGÓŁOWE |CZYNNOŚCI UCZNIA |
| |DO REALIZACJI NABYTYCH WIADOMOŚCI I UMIEJĘTNOŚCI | |
| |Nauczyciel przypina na tablicy karty obrazkowe z zabawkami i |Wybrani uczniowie odpowiadają na pytanie nauczyciela „ It is |
| |zadaje pytanie” Who tell me, what’s this” |a…..” |
| |Następnie nauczyciel pokazuje uczniom karty z nazwami zabawek. | |
| | |Uczniowie czytają nazwy zabawek. |
| |Nauczyciel mówi „ Open your books at page 10 podnosząc |Uczniowie otwierają podręczniki na stronie 10 i słuchają |
| |podręcznik i pokazując stronę, następnie tłumaczy ćwiczenie 8, |nagrania. Następnie uczniowie powtarzają po nauczycielu tekst |
| |look at the picture, who is this? What are they doing? |czytanki. |
| |Po skończonej pracy nauczyciel mówi do uczniów „Are you ready? |Uczniowie odpowiadają na pytanie “Is it a…..? |
| |Close your books, look at me now. Nauczyciel tłumaczy że będzie| |
| |zadawał im pytanie o zabawkę, a oni muszą odpowiedzieć yes-no. | |
| |Is it a….. | |
| | |. |
| |Nauczyciel mówi „ Open your workbooks at page 81 i tłumaczy ćw.|Uczniowie muszą przeczytać zdania i zakreślić odpowiednią |
| |7 |odpowiedź do obrazka. Jeżeli obrazek zgadza się z ze zdaniem ,|
| | |zakreślają yes. Następnie uczniowie czytają zdania na głos. |
| |Nauczyciel rozdaje karty z napisami dni tygodnia. |Uczniowie wychodząc na środek układają w kolejności dni |
| | |tygodnia. |
| |Po skończonym ćwiczeniu nauczyciel tłumaczy ćw. 11 na str. 83. |Uczniowie malują zabawki. |
| |Uczniowie muszą pokolorować odpowiednio zabawki. Nauczyciel | |
| |odtwarza nagranie dwukrotnie. | |
| |Nauczyciel włącza jedno z ćw. interaktywnych |Uczniowie muszą przeczyć zdania i ...