Dodaj publikację
Autor
Sylwia Julita Jędrach / Katarzyna Wypchał
Data publikacji
2013-11-25
Średnia ocena
0,00
Pobrań
32

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja języka angielskiego w klasie integracyjnej w gimnazjum. Opracowanie: Sylwia Julita Jędrach, Katarzyna Wypchał.
 Pobierz (docx, 20,7 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE INTEGRACYJNEJ

Nauczyciel wiodący: Katarzyna Wypchał

Nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne: Sylwia Jędrach

Klasa: I

Temat: Penelope Cruz - początki

Cele lekcji:

Cel główny:

- doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,

- wprowadzenie do czasu przeszłego Simple Past.

Cele operacyjne:

Uczeń wie / zna:

- kiedy stosujemy czas Past Simple (gdy mówimy o wydarzeniach z przeszłości)

- jak tworzymy czasowniki w czasie przeszłym (2 rodzaje: regularne i nieregularne)

- jak wyglądają czasowniki regularne w czasie przeszłym – Simple Past (mają końcówkę - ed)

Uczeń potrafi:

- znaleźć w czytanym i słuchanym tekście odpowiedzi na pytania z quizu,

- znaleźć w tekście określone informacje i uzupełnić nimi tabelę,

- rozpoznać czasowniki regularne w czasie Simple Past,

- rozpoznać czasowniki nieregularne w czasie Simple Past.

Metody nauczania:

Lingwistyczne (komunikatywne)

Podające (objaśnienia)

The audio – lingual method – ALM (metoda behawioralna)

Praktyczne (przykłady i ćwiczenia, zadania do wykonania)

Formy pracy:

Praca z całym zespołem klasowym, praca w małych grupach lub parach, praca indywidualna

Wykorzystywane techniki nauczania:

Prezentacja ilustracji, schematyczne działanie (tworzenie czasowników regularnych według wzoru, uzupełnianie tabeli z podręcznika na zasadzie schematu według podanego przykładu),

słuchanie, powtarzanie,

Materiały:

dla całej klasy:

podręcznik „New Exam Challenges 2”, płyta z nagraniem to tekstu, ilustracje zdjęć Penelope Cruz.

dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:

tabelka z formami czasowników do uzupełnienia, kartki ze zdaniami do uzupełniania brakującymi informacjami z tekstu (mini notatka o Penelope Cruz ), kartka z nowymi słówkami z tekstu (do wklejenia do zeszytu), *notatka o czasie Simple Past – do uzupełnienia brakującymi informacjami

(zostanie wykonana pod koniec lekcji jeśli wystarczy na to czasu)

PRZEBIEG ZAJĘĆ

I. Wprowadzenie:

1. Przywitanie się. Sprawdzenie obecności.

2. Zapoznanie z tematem zajęć.

Część właściwa:

1. Wprowadzenie – nauczyciel prowadzący pyta uczniów, czy znają Penelope Cruz, co o niej wiedzą (kim jest? Czym się zajmuje? Skąd pochodzi itp. (Do you know Peneleope Cruz? Who is Penelope Cruz?). Przeglądanie zdjęć aktorki.

2. Rozwiązywanie quizu – zgadywanie odpowiedzi na pytania przed przeczytaniem tekstu.

Pytania quizu:

- Where was she born? (Gdzie się urodziła?)

- What kind of student was she? (Jaką była studentką? )

- When was her first film? (Kiedy był jej pierwszy film?)

3. Czytanie i słuchanie tekstu. Uczniowie sprawdzają czy wybrane przez nich odpowiedzi do quizu są zgodne ze stanem faktycznym.

a) sprawdzenie przez nauczyciela właściwych odpowiedzi na pytania quizu

b) tworzenie krótkiej notatki o Penelope Cruz - udzielanie odpowiedzi na pytania z quizu. (Załącznik 1)

- uczniowie z orzeczeniem (zwłaszcza z upośledzeniem lekkim) dopisują do zdań brakujące informacje. Uczniowie z orzeczeniem w normie intelektualnej próbują napisać zdania samodzielnie – lub ...