Dodaj publikację
Autor
Marek Klimiuk
Data publikacji
2013-12-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
53

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Zawiera konspekt lekcji języka angielskiego.
 Pobierz (doc, 51,5 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Data :

Klasa: III

Miejsce :

Prowadzący :

Czas trwania: jedna godzina lekcyjna

Temat zajęć: Making offers and requests. (Wyrażanie propozycji i próśb)

Pomoce dydaktyczne : - podręcznik: B. Wetz – ADVENTURES Pre-Intermediate,

- ćwiczenia do podręcznika B. Wetz – ADVENTURES Pre- Intermediate.

Cele operacyjne:

Uczeń wie:

• jak w języku angielskim wyrazić prośbę lub propozycję,
• jakimi wyrażeniami posłużyć się, aby wyrazić komplement lub życzenie wobec innej znajomej osoby,
• w jaki sposób dokonać transformacji zdań z mowy niezależnej na mowę zależną.

Uczeń potrafi:

• przeczytać nowopoznany tekst z podziałem na role,
• znaleźć w tekście potrzebną informację,
• wyrazić prośbę lub propozycję,
• przekazać treść czyjejś wypowiedzi.

PRZEBIEG ZAJĘĆ

|Etapy lekcji |Realizowane treści |Czas trwania (w |Uwagi |
| | |minutach) | |

FAZA WSTĘPNA

|1) |1) Powitanie. |1 | |
|Wprowadzenie |2) Sprawdzenie obecności. |1 | |
| |3) Sprawdzenie pracy domowej |7 | |

FAZA REALIZACJI

| |1. Podanie tematu zajęć i przetłumaczenie go na język polski. | | |
|2) Część |2. Tekst ‘Let’s have a party’: |1 | |
|główna: |- uczniowie czytają nowopoznany tekst z podziałem na role, | | |
| |zwracając uwagę na poprawną wymowę oraz nowe słownictwo, | | |
| |- nauczyciel wyjaśnia znaczenie nowych słów i wyrażeń, |7 | |
|a) doskonalenie |- uczniowie ćwiczą czytanie teksu z podziałem na role | | |
|umiejętności głośnego |3. Zad. 1/ 111: - czytanie pytań z tłumaczeniem na język polski, | | |
|czytania i wymowy |- uczniowie wyszukują w tekście potrzebne informacje | | |
| |- nauczyciel sprawdza poprawność wykonania zadania. | | |
| |4. Zadanie 2/111: uczniowie czytają podane wyrażenia i podają | | |
| |polskie tłumaczenie. | | |
| |5. Zadanie 3/111: -uczniowie czytają dialog z podziałem na role, | | |
| |- uczniowie wyszukują wyrażenia służące dla wyrażenia propozycji i | | |
| |prośby. | | |
|b) ćwiczenia doskonalące |6. Zadanie 4 / 111: uczniowie przygotowują słownictwo odpowiednie | | |
|umiejętność szybkiego |do każdej z podanych sytuacji | | |
|czytania i wyszukiwania |7. Zadanie 5 /111: korzystając z zad. 3 i 4 uczniowie tworzą | | |
|potrzebnej informacji |dialogi, w których wyrażają prośby i propozycje odpowiednio do |7 | |
| |danej sytuacji, | | |
| |- następuje odczytanie dialogów. | | |
| |8. Uczniowie na tablicy dokonują transformacji następujących zdań | | |
| |na mowę zależną i zapisują je w zeszycie: ‘I can make the | | |
| |invitations’ said Josie, ‘We aren’t allowed to serve alcohol’ said | | |
| |Maxine, ‘I was buried about 3000 yeras ago’ Rick said, ‘I’ll bring | | |
|c) ćwiczenia doskonalące |the music’ said Rick. | | |
|umiejętność porozumiewania| |1 | |
|się | | | |
| | | | |
| | |2 | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | |4 | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
|d) ćwiczenie utrwalające | | | |
|poznane zagadnienia | | | |
|gramatyczne | | | |
| | |6 | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | |5 | |

FAZA PODSUMOWUJĄCA

|3) Zakończenie: |8. Podsumowanie zajęć: nauczyciel prosi uczniów o podanie słówek | | |
|a) podsumowanie zajęć, |służących do wyrażenia prośby lub propozycji w języku angielskim. | | |
| |Zadanie pracy domowej: |1 | |
| |-wykonać ćw. 4 i 5 / 77 (95) oraz 5 i 6 / 83 (103) w ...