Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Kiszka
Data publikacji
2014-02-11
Średnia ocena
0,00
Pobrań
37

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię funkcjonującego współcześnie (wyidealizowanego) kanonu piękna i wynikającej z niego presji i dążeniu do perfekcyjnego wyglądu za wszelką cenę.
 Pobierz (docx, 24,3 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji języka angielskiego

Klasa: ...... (poziom B1 wg Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego)

Temat: ‘Beauty is but skin deep’ (Pozory mylą)

Cele lekcji

Pośredni:

Zwrócenie uwagi na kwestię funkcjonującego współcześnie (wyidealizowanego) kanonu piękna i wynikającej z niego presji i dążeniu do perfekcyjnego wyglądu za wszelką cenę.

Bezpośredni:

uczeń potrafi opisać wygląd zewnętrzny osób pokazywanych na zdjęciach

uczeń potrafi wypowiadać się na temat aktualnych trendów dotyczących postrzegania jednostki przez pryzmat wyglądu zewnętrznego oraz narzędzi służących osiąganiu coraz doskonalszego wyglądu.

uczeń czyta ze zrozumieniem tekst i na jego podstawie wykonuje ćwiczenie typu maturalnego ‘multiple choice’ (test wielokrotnego wyboru)

Formy pracy:

dyskusja

praca indywidualna

praca w parach

Pomoce dydaktyczne:

podręcznik ‘Repetytorium Maturalne - podręcznik do języka angielskiego’

zdjęcia z kampanii reklamowej: Campaign for real beauty firmy Dove

filmik ‘Dove Evolution’ z www.youtube.com

czasopismo kobiece

Przebieg lekcji

Część organizacyjna

powitanie

sprawdzenie listy obecności

sprawdzenie zadania domowego

Subject introduction – wprowadzenie tematu

uczniowie, w nawiązaniu do poprzedniej lekcji, przypominają co to są glossy magazines i co możemy w nich znaleźć (m.in. reklamy)

podanie uczniom celu i tematu jednostki lekcyjnej

Image description – opis postaci

Uczniowie podają jakich przymiotników można użyć do opisu postaci przedstawionej w reklamie z popularnego czasopisma kobiecego.

Jeden z uczniów podaje całościowy opis tej osoby: odpowiada też na pytanie czy jest to wizerunek typowy dla reklamy czy też wyjątkowy.

Picture presentation & Vocabulary practice – prezentacja zdjęć reklamowych i wprowadzenie słownictwa

Uczniowie oglądają kilka zdjęć z kampanii reklamowej Campaign for real beauty i zapoznają się ze słownictwem umieszczonym przy zdjęciach. Podają też co jest charakterystycznego w każdym ze zdjęć (1 cecha fizyczna).

Uczniowie porównują wizerunki kobiet ze zdjęć ze zdjęciami z poprzedniego ćwiczenia i konstruują wnioski dotyczące współczesnego kanonu piękna.

Film presentation & discussion – prezentacja filmu i dyskusja

Uczniowie oglądają krótki film na youtube.com pod tytułem ‘Evolution’

Uczniowie odpowiadają na serię pytań będących jednocześnie podstawa do dyskusji na temat obowiązującego współcześnie kanonu piękna.

Multiple choice task – test wielokrotnego wyboru (opcjonalnie)

Uczniowie czytają tekst dotyczący portalu randkowego beautifulpeople.com i określają czego dotyczy cały tekst.

Po dokładnym przeczytaniu tekstu uczniowie wybierają jedną z czterech podanych odpowiedzi, podkreślając w tekście fragment, który wskazuje na jej prawidłowość.

Homework - omówienie zadania domowego

Uczniowie otrzymują instrukcje dotyczące treści zdania domowego (Odpowiedzi na pytania z zadania 4 str. 49)