Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Malicka
Data publikacji
2014-02-17
Średnia ocena
0,00
Pobrań
15

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego kl. IV.
 Pobierz (docx, 13,6 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji języka angielskiego.

Imię i nazwisko prowadzącego: Małgorzata Malicka

Czas realizacji tematu lekcji: 45 min

Klasa: IV. Szkoła Podstawowa

Temat: Zakupy – dialogi w sklepie z pamiątkami.

Cel główny: Ćwiczenie zwrotów językowych potrzebnych podczas dokonywania zakupów

i ich użycie w krótkich dialogach.

Cele operacyjne:

- uczeń potrafi nazwać pamiątki

- uczeń umie zapytać o cenę i podaje ceny w dolarach

- uczeń potrafi określić, który z rozmówców (sprzedawca czy kupujący) wypowiada podane

fragmenty rozmowy

- uczeń potrafi słuchać rozmowę dla uzyskania konkretnych informacji

- uczeń potrafi przeczytać poprawnie usłyszany tekst rozmowy

- uczeń potrafi bazując na przykładowym tekście dokonać zakupów (uzupełnić i odegrać

dialog)

- uczeń kształtuje funkcje językowe – czyta dialog z podziałem na role

- uczeń kształci umiejętności współpracy w parach

- uczeń rozwija umiejętności mówienia i prawidłowego zapisywania wyrazów korzystając

z tekstu modelowego.

Hasła z podstawy programowej:

- znajomość środków językowych

- rozumienie ogólnego sensu prostego tekstu

- czytanie ze zrozumieniem

- posługuje się bardzo podstawowymi zasobami środków językowych umożliwiających

dokonanie zakupów

- reaguje w formie prostego tekstu pisanego w sytuacjach życia codziennego

- przetwarza tekst, przekazuje informacje uzyskane z tekstu słuchanego i czytanego

- współpracuje w parach

- stosuje strategie komunikacyjne – np. domyślanie się znaczenia wyrazów z kontekstu

- współdziała w grupie w pozalekcyjnych pracach projektowych.

Metody pracy: podająca, poszukująca, praktycznego działania

Formy pracy: indywidualna, praca w parach, symulująca językowa, odgrywanie ról.

Środki i pomoce dydaktyczne: podręcznik Starland 1 str.28, magnetofon, płyta CD, plakietki z cenami, zestaw xero, prace projektowe.

Przebieg lekcji:

1. Podanie celów lekcji i zapisanie tematu lekcji na tablicy.

2. Rozgrzewka językowa: utrwalenie nazw pamiątek w sklepie, utrwalenie liczebników

i odczytywanie cen – uczniowie ćwiczą w parach prosty dialog – pytanie o cenę.

3. Podanie i utrwalenie zwrotów językowych charakterystycznych w trakcie dokonywania

zakupów – określenie który z rozmówców (sprzedawca czy kupujący) wypowiada podane

zwroty.

4. Słuchanie dialogu związanego z robieniem zakupów w sklepie z pamiątkami- ćwiczenia

w słuchaniu dla uzyskania konkretnej informacji (jakie pamiątki zakupiła Mary).

5. Wspólne omówienie usłyszanego tekstu w celu wyszukiwania nowych zwrotów

stosowanych w trakcie dokonywania zakupów.

6. Odczytywanie w parach dialogu ze szczególnym zwróceniem uwagi na poprawność

językową wymawianych zwrotów i intonację.

7. Praca w parach: uzupełnienie dialogów w oparciu o dialog modelowy (decydowanie

o zakupie) – czas na wykonanie zadania ok. 7 min.

8. Prezentacja wypełnionych dialogów w parach – odgrywanie ról, symulacja językowa.

9. Prezentacja prac projektowych – przykładowe sklepy z pamiątkami w Wielkiej Brytanii,

Francji i w Polsce (prezentacja waluty brytyjskiej-funty, polskiej-złotówki, Wspólnoty

europejskiej-euro).

10. Próba samodzielnego dokonania zakupów i krótka samoocena.

11. Zadanie domowe: ćwiczenie 7/str ...