Dodaj publikację
Autor
Elżbieta Trela
Data publikacji
2014-02-24
Średnia ocena
3,67
Pobrań
263

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Lekcja ta pozwala na utrwalenie słownictwa związanego z krajami w formie pracy grupowej, poszerza także informacje o kulturze tychże krajów.
 Pobierz (doc, 895,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauczyciel: Elżbieta Trela
Temat: W 45 minut dookoła Świata
Czas pracy: 45 minut

Cele ogólne:

- utrwalenie poznanego słownictwa związanego z nazwami krajów,
- poznawanie i utrwalenie wiadomości kulturowych związanych z wybranymi krajami,
- ćwiczenia w mówieniu i rozumieniu ze słuchu,
- ćwiczenie poprawnej pisowni.

Cele szczegółowe:

- uczeń potrafi prawidłowo podać nazwy krajów oraz dopasować do nich narodowość,
- uczeń potrafi prawidłowo użyć konstrukcji zdania I come from….
- uczeń potrafi poprawnie zapisać wyraz ze słuchu,
- uczniowie utrwalają zasady pracy w grupach.

Metody:

- pogadanka,
- praca indywidualna,
- praca grupowa.
| |
|Przebieg lekcji: |
| |
|1. Czynności wstępne: |
|- powitanie, sprawdzenie obecności, |
|- zapis tematu lekcji w dzienniku i na tablicy. |
| |
|2. Praca nad materiałem językowym, ćwiczenia utrwalające: |
| |
|- uczniowie mają za zadanie podzielić podane wyrazy na nazwy krajów i nazwy narodowości- praca indywidualna- wspólne sprawdzenie poprawności |
|wykonania zadania, |
|- praca w grupach: każda grupa otrzymuje 6 flag i 8 nazw krajów, mają za zadanie je prawidłowo dopasować, dwie nazwy zostały dla utrudnienia |
|podane dodatkowo |
|- praca w grupach: uczeń wybiera jedno ze zdjęć umieszczonych na tablicy i odpowiada według schematu: I come from…. I’m……. – poprawna odpowiedź|
|skutkuje punktem dla drużyny, |
|- utrwalenie pisowni poprzez pisownię nazw krajów i narodowości ze słuchu. |
| |
|3. Podsumowanie lekcji: |
|- zadanie i objaśnienie zadania domowego- zeszyt ćwiczeń Look! 1 |
| |
| |
|Załączniki: flagi i nazwy państw, zdjęcia przedmiotów. |
|Flagi i nazwy państw wydrukowałam i zalaminowałam przed rozcięciem-posłużą kilkakrotnie. |
| |

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

[pic]

Spain Spain Spain

Spain Sweden Brazil

Sweden Sweden Brazil
Sweden Brazil Brazil
France France France

Germany Germany

Germany Greece

Greece Greece France

Greece Germany Egypt

Egypt Egypt Egypt
Russia Russia Russia

Russia

Załącznik do konspektu lekcji

Zad. 1. Uporządkować poprawnie podane wyrazy:

Turkey, Swiss, Poland, German, Greek, Egypt, Danish, American,
Czech Republic, Belgium

|COUNTRY |NATIONALITY |
| | |
| | |
| | |
| | |
| | |

Zad 2. Przyporządkować flagi do nazw krajów:

Greece, Brazil, Egypt, Germany, Sweden, France, Spain, Russia

[pic] [pic] [pic]

[pic] [pic] [pic]

Zad. 3. Pisanie nazw ze sluchu:

Belgium, China, Japanese, Portugal, Belarus, Denmark, Polish, Turkey,Scotland, Welsh`