Dodaj publikację
Autor
Anita Konieczna
Data publikacji
2014-04-07
Średnia ocena
0,00
Pobrań
61

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz przeznaczony jest do realizacji na  zajęciach grupowych, prowadzonych przez logopedę, ale również może być wykorzystany przez nauczycieli przedszkola. Tematyka scenariusza dotyczy okresu świątecznego.
 Pobierz (doc, 23,0 KB)

Podgląd treści


Scenariusz zajęć grupowych przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym

Temat: „Choinka”

Czas trwania zajęć: 45 min.

Cele zajęć:
- bogacenie słownika czynnego i biernego;
- usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego;
- doskonalenie koordynacji słuchowo-ruchowej;
- doskonalenie analizy sylabowej tekstu piosenki;
- usprawnianie małej motoryki;

Formy pracy:
grupowa

Metody pracy:
demonstracyjna, praktycznego działania

Pomoce dydaktyczne:
lustro, odtwarzacz CD, rysunek choinki, wycinanka, klej, piosenka „Choinka” z Metody Dobrego Startu

Przebieg zajęć:

1. Odsłuchanie piosenki „Choinka”;
2. Wyklaskiwanie rytmu piosenki
3. Nauka piosenki, połączona z odpowiednim ruchem ciała:
Na choince szpileczki, szpileczki, szpileczki… (poruszanie palcami obu rąk) (…) Na choince lampeczki, lampeczki, lampeczki… („mruganie pacami”) (…) Na choince bombeczki, bombeczki, bombeczki…( układanie rąk na biodrach, ruchy raz w prawo, raz w lewo)
4. Nauka piosenki, połączona z ćwiczeniami artykulacyjnymi:
Na choince szpileczki, szpileczki, szpileczki… ( głęboki wdech i wydech) (…) Na choince lampeczki, lampeczki, lampeczki… (unoszenie języka do góry) (…) Na choince bombeczki, bombeczki, bombeczki…(nadymanie policzków i powolne „spuszczanie” powietrza)
5. Kolorowanie obrazka przedstawiającego choinkę, naklejanie bombek i lampek (w tle piosenka choinka)
6. Powtarzanie słów piosenki, dzielenie na sylaby
7. Podsumowanie zajęć. Odśpiewanie poznanej piosenki