Dodaj publikację
Autor
Dominika Szreder
Data publikacji
2014-05-05
Średnia ocena
5,00
Pobrań
39

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz spotkania otwartego o tematyce wiosenno - wielkanocnej z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
 Pobierz (docx, 18,2 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć otwartych dla rodziców

pt. „Wielkanoc na łące”

Cele:- kształtowanie umiejętności współpracy w grupie,

-tworzenia dobrego klimatu, więzi emocjonalnej, wspólnotowej,- doskonalenie umiejętność manualnych,

-rozwijanie sprawności ruchowej,

-utrwalanie nazw kolorów,

-organizowanie pracy z zachowaniem ładu i porządku. Metody: pedagogika zabawy (chusta animacyjna), masażyk relaksacyjny, zabawa plastyczna, zabawa muzyczna.

Formy: -zbiorowa,-zespołowa.

Środki dydaktyczne: chusta animacyjna, woreczki, pluszowa kaczuszka, tekst masażyku ,,Stary niedźwiedź mocno śpi i o wiośnie śni", płyta CD ,,Maluchy rosną...nie tylko wiosną", styropianowe jajka, ozdoby do jajek, klej, długie patyczki, farby, pędzle

Przebieg zajęć:

1. „Powitanie” – zabawa integracyjna.Nauczycielka, dzieci i rodzice stoją w kole. Podają sobie kolejno pluszową kaczuszkę i mówią słowa powitania, pięknie się przy tym uśmiechając: Maciek wita Anię, Ania wita Olę.

2. Wprowadzenie do tematu ,,Wielkanoc na łące"

Nauczycielka tłumaczy zebranym rodzicom i dzieciom, że jadą teraz na łąkę, gdzie różne owady i zwierzęta przygotowują się do świąt wielkanocnych w specjalnym wielkanocnym przedszkolu.

3. Zabawa ruchowa ,,Jedzie pociąg"

Wszyscy obecni stają jeden za drugim tworząc pociąg i naśladując gesty nauczycielki ruszają pociągiem na łąkę.

4. ,,Na kolorowej łące"- dzieci wraz z rodzicami docierają na łąkę (chusta animacyjna)

Zabawy ruchowe z chustą animacyjną: ,,Wielkanocne przedszkole na łące"

"Przebieganie pod chustą" - uczestnicy podnoszą i opuszczają chustę trzymając ją za uchwyty. Prowadzący mówi, kto ma zmienić miejsce np. przebiegają ci, którzy mają niebieskie oczy; przebiegają osoby, które mają siostrę itp. Gdy chusta jest maksymalnie w górze osoby te przebiegają pod nią.

,,Kolorowe wycieczki" - wszyscy siedzą na podłodze trzymając chustę na wysokości pasa. Prowadzący podaje nazwę koloru, a osoby trzymające ten kolor zmieniają się miejscami.

"Stań na kolorze" - uczestnicy tańczą w rytm muzyki wokół chusty. Gdy muzyka umilknie, stają na kolorze podanym przez prowadzącego. Gdy ktoś się nie zmieści odpada z zabawy.

"Pająk" - dzieci siedzą dookoła chusty trzymając ją na wysokości brody, rodzice siedzą za dzieckiem. Pod nią znajduje się jedna osoba - pająk, który próbuje kogoś (owady) wciągnąć pod chustę (pajęczynę), a rodzice starają się nie puścić dziecka.

"Kto gdzie jest"- wszystkie dzieci przykrywamy chustą. Zmieniają się one miejscami. Rodzice dotykając ich przez chustę i próbują odgadną gdzie jest ich dziecko.

,,Pszczółka niesie nektar " Rodzice wraz z dziećmi zostają zamienieni w pszczółki i podzieleni na dwa ule. Każde dziecko i rodzic niesie na głowie woreczek-nektar, którego nie może zgubić. Nektar należy donieść do ula i przykucając powoli oddać go Królowej pszczół. Wygrywa ta drużyna, która szybciej przeniesie nektar.

"Tarcza strzelecka" - rozłożoną chustę kładziemy na podłodze. Jest ...