Dodaj publikację
Autor
Anna Dzierżyńska
Data publikacji
2014-05-26
Średnia ocena
0,00
Pobrań
18

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Czas teraźniejszy.
 Pobierz (docx, 12,8 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcjiKlasa: 4Temat lekcji: Wprowadzenie czasu Present Simple Cele lekcji: Zapoznanie uczniów z zastosowaniu i zasadami użycia czasu Present Simple Cele szczegółowe:Uczeń potrafi określić zastosowanie czasuUczeń potrafi podać schemat budowy czasuUczeń zna zasady pisowni czasowników z końcówką „es”Uczeń zna podstawowe czasowniki określające czynności wykonywane w ciągu dniaUczeń potrafi przetłumaczyć zdania z użyciem czasu Present Simple i zastosować je w praktycePrzebieg lekcji:Nauczyciel wprowadza zasady użycia czasu Nauczyciel przedstawia budowę czasu Present SimpleNauczyciel podaje zasady dopisywania końcówki „ es” do czasowników w 3 os. l.pojUczniowie dopisują końcówkę „es” do czasowników Uczniowie przypominają sobie czasowniki Uczniowi budują zdania w czasie Present Simple używając wyrazów z ramki -Wstawiają ‘do’ lub ‘does’ w odpowiednie miejsca- Wstawiają ‘ don’t ‘ lub ‘ doesn’t ‘w odpowiednich miejscachPiszą krótkie odpowiedzi do podanych pytańZnajdują błędy w zdaniach i poprawiają jeTłumaczą na język angielski zdania Układają pytania szczegółowe Odmiana kilku wybranych czasowników przez osoby w czasie Present Simple.Podsumowanie lekcji- uczniowie samodzielnie powtarzają nowo wprowadzone informacjeEwaluacja pracy uczniówPraca domowa- nauczyciel podaje 5 zdań w j. polskim, uczniowie muszą je przetłumaczyć, ułożyć do nich pytania i przeczenia