Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
TEMAT DOSKONALENIE PODSTAWOWYCH KROKÓW W
AEROBIKU. NAUKA UKŁADU PRZY MUZYCE.
Przedmiot : wychowanie fizyczne
Data :
Zawód :
Klasa :
Liczba godzin : 45’
Dział programowy : RTM
CELE GŁOWNE LEKCJI
1. UMIEJETNOŚCI
- uczeń umie wykonać przynajmniej 5 podstawowych kroków poznanych na zajęciach,
- uczeń potrafi zmodyfikować ćwiczenie nauczyciela,
- uczeń umie poprawnie wykonać układ taneczny
2. MOTORYCZNOŚĆ
- uczeń potrafi wykonać 200 brzuszków,
- uczeń potrafi zrobić 10 pompek,
- uczeń potrafi wykonać układ bez podpowiedzi nauczyciela
3. WIADOMOŚĆI
- uczeń umie wymienić przynajmniej 5 poznanych kroków na zajęciach,
- uczeń wie co to jest blok,
- uczeń wie na czym polega prowadzenie zajęć przy muzyce,
-
4. POSTAWY
- uczeń jest zdyscyplinowany,
- uczeń zna zasady ustawienia się na sali podczas zajęć przy muzyce,
- uczeń wykonuje polecenia nauczyciela,
- uczeń chętnie wykonuje ćwiczenia wskazane przez nauczyciela .
METODY NAUCZANIA : naśladowczo –ścisła, zadaniowo – ścisła, ekspresja
PRZYBORY I PRZYRZĄDY : maty, radiomagnetofon, płyty z muzyką .
PRZEBIEG LEKCJI
| | |DOZOWANIE | |
|TOK LEKCJI |ZADANIA SZCZEGÓŁOWE | |UWAGI ORGANIZACYJNO- METODYCZNE I ZWIAZANE|
| | | |Z BEZPIECZENSTWEM |
| | | | |
|1. Zorganizowanie grupy i sprawdzenie|Zbiórka w dwuszeregu. |3’ |- odłożenie biżuterii i zegarków na bok, |
|gotowości do zajęć |Przywitanie grupy. | | |
| |Sprawdzenie obecności i strojów. | | |
| | | | |
|2. Motywacja do zajęć |Podanie tematu lekcji. |2’ | |
| |Znaczenie poznanych ćwiczeń dla ciała i ducha. | | |
| | | | |
|3. Rozgrzewka, psychomotoryka, |Wykorzystanie podstawowych kroków w rozgrzewce do nauki układu |10’ |- ustawienie w szachownicy, |
|profilaktyka | | | |
| |march, | |- dodajemy RR < w przód , tył , górę , dół|
| |step touch, | |, prawy i lewy bok , obustronnie i |
| |double step touch, | |naprzemianstronnie > , |
| |grape vine, | | |
| |V- step w przód, | |- kroki wykonujemy zarówno prawą, jak i |
| |V- step w tył, | |lewa nogą, |
| |cheel – back, | | |
| |step – out, | | |
| |L-step touch, | | |
| |L-cheel – back, | | |
| |L-grape vine, | | |
| |szase mambo w przód, | | |
| |szase mambo w tył, | | |
| |knee – step, | | |
| |knee – rozkrok, | | |
| |one knees, | | |
| |double knees, | | |
| |chippi-chippi, | | |
| |knee naprzemianstronne | | |
| |podskoki. | | |
| | | | |
|4. Kształtowanie umiejętności, |UKŁAD TYPU HILO |20’ | |
|doskonalenie sprawności, rozwijanie |układ uczymy na prawa nogę, potem wdrażamy lewa stronę | | |
|zdolności motorycznych | | | |
| |L – cheel-back < 2 > PN | | |
| |Step – out < 2 > PN | |- prawa noga zaczyna, potem lewa, |
| |Grape – vine kick < 1 > PN | | |
| |Grape – vine wymach < 1 > LN | |PN – prawa noga |
| |Knee rozkrok < 2 > PN | |LN – lewa noga |
| |Chippi – chippi w miejscu < 2 > PN | | |
| |Double knee < 2 > PN | | |
| | | | |
| |ĆWICZENIA WZMACNIAJACE DOLNĄ CZEŚĆ CIAŁA | | |
| | | | |
| | | | |
| |Skłony w przód < brzuszki > o nn ugiętych w rozkroku razy 32. | | |
| |Balans razy 16. | | |
| |Brzuszki w przód o nn skrzyżnie ustawionych na podłożu razy 32.| | |
| |Balans razy 16. | | |
| |Brzuszki w prawą stronę razy 32. | | |
| |Balans razy ...