Dodaj publikację
Autor
Małgorzata Samulska
Data publikacji
2014-06-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
36

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

NIE ODKŁADAJ NA JUTRO - konspekt zajęć lekcyjnych dla klasy trzeciej wchodzący w skład bloku tematycznego : "W poszukiwaniu dobra".
 Pobierz (docx, 20,6 KB)

Podgląd treści

Konspekt zajęć dla klasy trzeciej

w kształceniu zintegrowanym.

Blok tematyczny: W poszukiwaniu dobra

Temat: Nie odkładaj na jutro.

CZAS TRWANIA: 4 godz. lekcyjne

TERMIN REALIZACJI:  

ZAPIS W DZIENNIKU:

Zabawy rytmiczne z muzyką. Dodawanie i odejmowanie cyfr dwucyfrowych w zakresie 100. Ćwiczenia sprawności rachunkowej. Ustalenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie należy ważnych rzeczy odkładać w czasie – na podstawie tekstu opowiadania Beaty Andrzejczuk „Zmienić siebie” oraz własnych doświadczeń dzieci. Ocena postępowania bohaterów. Określanie cech dobrego przyjaciela. Utrwalenie części mowy: rzeczownik, czasownik, przymiotnik i przysłówek.

CEL GŁÓWNY:

- Uświadomienie uczniom powiedzenia: „Nie odkładaj na jutro tego, co masz

zrobić dzisiaj”, że odkładanie różnych ważnych działań na później nie

przynosi dobrych efektów.

- Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 100

- Rozwijanie wyobraźni muzycznej - improwizacje rytmiczne

- Rysowanie portretu przyjaciela w programie graficznym

CELE OPERACYJNE:

UCZEŃ:

Dodaje i odejmuje w zakresie 100

Wykorzystuje wyobraźnię do improwizacji rytmicznej

Wyjaśnia tytuł opowiadania “Nie odkładaj na jutro”

Wyraża swoje zdanie, argumentując przykładami z opowiadania I własnych doświadczeń

Rozwiązuje sytuacje problemowe dotyczące przyjaźni

Ocenia postępowanie bohaterów

Wymienia cechy dobrego kolegi, przyjaciela

Słucha uważnie tekstu czytanego przez nauczyciela

Rozróżnia w tekście: rzeczownik, czasownik, przymiotnik i przysłówek

Umie wykonać portret przyjaciela w programi graficznym

Pracuje w ciszy szanując potrzeby innych

Współpracuje zgodnie w parach

Ocenia swoją pracę i zaangażowanie w czasie zajęć

METODY PRACY:

Problemowa – pogadanka

Działalności praktycznej

Aktywizująca: “Story line”, słoneczko, niedokończone zdania, drama

Zabawy śródlekcyjne

FORMY PRACY:

zbiorowa

w parach

indywidualna zróżnicowana

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

nagranie z muzyką

opowiadanie o przyjaźni

pytania naprowadzające

pacynki

karta pracy

program graficzny

PODSTAWA PROGRAMOWA:

EDUKACJA POLONISTYCZNA:

1a, 1b, 1e, 2a, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3f, 3g

EDUKACJA MATEMATYCZNA

4, 7

EDUKACJA MUZYCZNA

1a

EDUKACJA SPOŁECZNA

1, 3, 5,

ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

- 4, 4B

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

EDUKACJA MUZYCZNA:

Zabawy rytmiczne I metryczne przy muzyce. Improwizacje ruchowe przy muzyce

ŚNIADANIE / czytanie przez nauczyciela powieści klasowej: “Mikołajek”

EDUKACJA MATEMATYCZNA:

Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100. Rachunek pamięciowy. Rozwiązywanie zadań . Praca w ćwiczeniach i w zeszycie.

RELIGIA

ŚNIADANIE: /Czytanie przez dzieci tej samej książki/

EDUKACJA POLONISTYCNA:

Odegranie scenek dramowych – wprowadzenie do lekcji/wyjaśnienie powiedzenia: “Nie odkładaj na jutro tego, co masz zrobić dzisiaj praca w parach.

Wypisanie cech dobrego kolegi, przyjaciela – praca w parach

Zabawa śródlekcyjna

Praca indywidualna /zróżnicowana/- karta pracy.

Czytanie opowiadania przez nauczyciela i dzieci.

Przypomnienie o zajęciach komputerowych : Tworzenie w edytorze grafiki portretu kolegi, a następnie wysłanie go w formie załącznika do swojego kolegi.

Podsumowanie lekcji “ Nie odkładaj na jutro tego, co masz zrobić dzisiaj”/Dżodżo/

Ewaluacja ...