Dodaj publikację
Autor
Sylwia Kazimierczak
Data publikacji
2014-06-09
Średnia ocena
0,00
Pobrań
25

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego - utrwalenie wiadomości - odmiana czasowników w czasie past simple z wykorzystaniem bajki "Goldilocks and the Three Bears".
 Pobierz (pdf, 207,0 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE

DATA:
KLASA:
POZIOM:
LICZBA UCZNIÓW:
PODRĘCZNIK:

ROZDZIAŁ:
TEMAT:



CELE LEKCJI:
- główny:

16.04.2013

I F
Elementary (podstawowy)
9
New Exam Connections 2 Elementary; karta pracy
‘Goldilocks and the Three Bears’
3 – Past Simple Tense – Czas Przeszły Prosty
‘Goldilocks and the Three Bears’ – past simple tense –
reading exercises ( „Złotowłosa i trzy misie
– czas przeszły prosty – ćwiczenia utrwalające
czytanie)

głośne czytanie i analizowanie tekstów;

- operacyjne:

uczeń zna zasady odmiany czasowników w czasie Past Simple;
uczeń zna różnicę między czasownikiem regularnie i nieregularnie odmieniającym się w czasie Past
Simple;
uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem;
uczeń doskonali umiejętność czytania ze zrozumieniem;
uczeń czyta tekst w celu znalezienia konkretnych informacji i odpowiedzenia na pytania do niego;
uczeń doskonali prawidłową wymowę w języku angielskim;
uczeń poprawnie zapisuje stosowane w czasie lekcji wyrazy.







METODY:

komunikacyjna;
podająca ( objaśnienia);
dedukcyjna (przy powtarzaniu zagadnień gramatycznych).




TECHNIKI:

 wybieranie właściwej formy czasownika w zależności od kontekstu;


czytanie szczegółowe w celu znalezienia odpowiedzi na pytania;
łączenie czasowników z pasującymi do nich wyrażeniami.

FORMY PRACY:

praca całą klasą (lockstep): rozmowa ogólna;
praca indywidualna, kierowana przez nauczyciela i samodzielna;
praca w parach i grupach: (a) porównywanie wyników, i (b) samopomoc koleżeńska.




ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:


podręcznik;

zeszyt ćwiczeń;
 własne notatki;

karta pracy (tekst ‘Goldilocks and the Three Bears’).


II. PRZEBIEG LEKCJI –

UWAGI O REALIZACJI MATERIAŁU:
1. Przywitanie, sprawdzenie obecności.
2. Sprawdzenie pracy domowej (u każdego ucznia w czasie trwania lekcji).
3. Warm-up – rozgrzewka językowa – uczniowie przypominają sobie zasady odmiany
czasowników w czasie Past Simple.
4. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji - Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu.
5. Zad. 1 – uczniowie zaznaczają w tekście czasowniki regularne i dzielą na grupy z
uwzględnieniem wymowy końcówki wyrazu /t/, /d/, / d/.
6. Zad.2 – uczniowie czytają pierwszą część tekstu na głos – po dwa zdania na osobę.
7. Zad.3 – uczniowie odpowiadają na zapisane na tablicy przez nauczyciela pytania.
8. Zad.4 – uczniowie sprawdzają w tekście zgodność informacji ze zdań True/False –
poprawiają zdania zawierające błędne informacje.
9. Zad.5 – uczniowie podają anglojęzyczny lub polski odpowiednik wyrazu zapisanego na
tablicy.
10. Praca domowa – objaśnienie: uczniowie przygotowują tłumaczenie pierwszej części
tekstu.
11. Ocena pracy uczniów.
12. Zakończenie zajęć.