Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
DAGMARA WINKLER-JANICKA
KLASA II A
DNIA 09.06.2014
PODRĘCZNIK: MATURA REPETYTORIUM POZIOM PODSTAWOWY
CEL LEKCJI: Wprowadzenie nowego słownictwa i przypomnienie już poznanego dotyczącego przestępstw, rozwijanie umiejętności słuchania i mówienia.
TEMAT: Shoplifting and other crimes.
MATERIAŁY: podręcznik, kserokopie
Przebieg lekcji:
Powitanie, sprawdzenie listy obecności.
Rozgrzewka językowa: krótkie pytania skierowane do uczniów:
- What is your least favourite season? Why?
- If animals could speak what do you think they would say to humans?
- What do you usually spend your money on? Why?
Wprowadzenie do lekcji:
- Uczniowie w parach wypisują wszystkie słówka, które pamiętają dotyczące crime.
- Na otrzymanych kopiach zaznaczają te, które znają.
- Wykonują ćwiczenia leksykalne.
- Decydują, które przewinienia są poważne, a które nie.
Wprowadzenie nowego słownictwa dot. rozumienia ze słuchu ( to be caught shoplifting, get a warning, criminal record, affect one's life)
- uczniowie spekulują na temat treści wypowiedzi
- rozumienie ze słuchu ( uczniowie słuchają robiąc notatki, słuchają ponownie, porównują w parach swoje odpowiedzi, ogólne sprawdzenia odpowiedzi ), pozostałe słownictwo pojawiające się w zadaniu ( a dare, no money on sb, slip into one's pocket)
Mówienie: Tell me your own story about shoplifting that you or your friend have seen.
6. Praca domowa:
Napisz dialog pomiędzy złodziejem złapanym na gorącym uczynku a policjantem.
Podsumowanie: ewaluacja uczniów.
WYKORZYSTANE METODY:
metoda frontalna
technika pracy w parach
PRZEWIDYWANE PROBLEMY
Ponieważ nie jestem w stanie przewidzieć ile czasu dokładnie zajmie robienie uczniom poszczególnych ćwiczeń, część z nich może się okazać pracą domową, jeśli zaś będą bardzo szybko pracować dostaną dodatkowe zadanie do mówienia.