Dodaj publikację
Autor
Ewa Prokopiuk
Data publikacji
2014-06-16
Średnia ocena
0,00
Pobrań
20

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji o produktach spożywczych i wartościach odżywczych na podstawie podręcznika "New Exam Challenges 3".
 Pobierz (pdf, 181,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Prowadząca: Ewa Prokopiuk

Klasa: II ab (grupa rozszerzona)

Czas trwania lekcji: 45 min.

Data: 13.12.2012 r.

Temat lekcji: Food and nutrition – produkty spożywcze i ich wartości odżywcze.

Cele wychowawcze:

Uczeń:

1) Zna zasady zdrowego odżywiania się.

2) Potrafi ocenić efekty własnej pracy i pracy kolegów.

3) Bierze aktywny udział w lekcji i potrafi uzasadnić swoje odpowiedzi.

Cele operacyjne:

Uczeń:

1) Zna słownictwo związane z produktami spożywczymi i wartościami odżywczymi.

2) Wymawia poznane słowa zgodnie z zasadami fonetyki.

3) Wyszukuje i selekcjonuje informacje w tekstach słuchanych i pisanych.

4) Potrafi wyrazić i uzasadnić swoją opinię na zadany temat.

Metody pracy:

1) burza mózgów

2) dyskusja

3) task based teaching – metoda zadaniowa

Formy pracy:

1) z całą klasą

2) w parach

3) indywidualna

Przebieg lekcji:

1. Czynności wstępne (ok. 4 minut).

1.1. Powitanie.

1.2. Sprawdzenie listy obecności.

1.3. Podanie tematu.

1.4. Omówienie celów lekcji.

2. Rozgrzewka językowa – burza mózgów (ok. 4 minut).

2.1. Nauczyciel zapisuje na tablicy hasło „healthy eating” (zdrowe odżywianie) i prosi

uczniów o podawanie słów lub wyrażeń w języku angielskim, które kojarzą im się

z zapisanym hasłem. Początkowo uczniowie posługują się tylko językiem

angielskim, w razie wyczerpania się pomysłów, podają hasła w języku polskim,

1

które wspólnie z nauczycielem tłumaczone są na język angielski. W ten sposób

powstaje mapa pojęciowa.

3. Wprowadzenie nowego słownictwa i ćwiczenia wymowy (ok. 7 minut).

3.1. Uczniowie analizują listę nowych słów z ćw. 1 i 9 str. 36-37 (podręcznik New

Exam Challenges 3).Oceniają, które ze słów już znają, a które są im nowe.

3.2. Uczniowie otwierają słowniczek w zeszycie ćwiczeń

i zapoznają się ze

znaczeniem każdego z wcześniej przeanalizowanych słów.

3.3.

Uczniowie koncentrują swoją uwagę na transkrypcji fonetycznej i starają się

odczytać każde ze słów zgodnie z poznanymi zasadami wymowy.

3.4. Uczniowie słuchają nagrania, na którym lektor prezentuje wzór wymowy każdego

z wprowadzanych słów, śledzą transkrypcję fonetyczna w ćwiczeniach i głośno

powtarzają za nagraniem (2x).

3.5. Wyznaczeni przez nauczyciela uczniowie odczytują po trzy słowa z listy.

Nauczyciel kontroluje i poprawia wymowę uczniów.

3.6. Uczniowie zamykają podręczniki i zeszyty ćwiczeń i tłumaczą podawane przez

nauczyciela słowa z języka polskiego na angielski lub z angielskiego na polski.

4. Doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu (ok. 12 minut).

4.1. Uczniowie rysują w zeszytach tabelę zgodnie ze wzorem umieszczonym poniżej.

W tabelę wpisują trzy rodzaje diet oraz dwa pytania: Jakiego ...