Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Alicja Żaba
KONSPEKT ZAJĘĆ DODATKOWYCH- KÓŁKA MATEMATYCZNEGODLA UCZNIÓW KLAS III
TEMAT: Mały matematyk to JA.
Cele operacyjne:
Uczeń:
Część ogólna:
- wykonuje pamięciowe obliczenia dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100
- potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące informacji przedstawionych za pomocą tabeli lub rysunku - rozwiązuje łamigłówkę Sudoku 6x6
- układa domino matematyczne i rozwiązuje krzyżówki matematyczne
- współpracuje w grupie.
Środki dydaktyczne:karty pracy do odpowiednich zadań, tabela do punktacji, magnesy i mazaki, gra dydaktyczna, nagrody- nalepki
Formy organizacyjne: praca jednym frontem stosowana na przemian pracą w grupie.
Metody nauczania: pogadanka, ćwiczenia przedmiotowe, gra dydaktyczna.
Czas pracy: 45 minut.
Struktura zajęć:
I. Część wstępna zajęć ( ok. 10 min) 1. Czynności organizacyjne.
2. Pogadanka na temat osoby Matematyka i jego cech. (Zał.1)
II. Część właściwa zajęć. (25 min)
1. Przedstawienie celu zajęć.
2. Przeprowadzenie mini-konkursu matematycznego:
- Wykonywanie obliczeń w zakresie 100 (zał. 2 )
- Rozwiązywanie łamigłówki Sudoku (zał. 3)
- Odpowiadanie na pytania do ilustracji (zał.4)
- Wypełnianie krzyżówki matematycznej (zał.5)
- Układnie domina matematycznego
- Praca dodatkowa(zał. 6)
III. Cześć końcowa lekcji (ok. 10 min)
Podsumowanie zajęć- Zliczenie punktów- rozdanie nagród.
Ewaluacja.
- wykonanie przez uczniów, krótkiej ankiety podsumowującej zajęcia.
3. Pożegnanie grupy.
Załącznik 1
"MAŁY MATEMATYK":
1. ŚWIETNIE LICZY
2. ROZWIĄZUJE ŁAMIGŁÓWKI
3. BEZBŁĘDNIE ODPOWIADA NA PYTANIA
4. EKSPRESOWO WYPEŁNIA KRZYŻÓWKI
5. WSPANIALE WSPÓŁPRACUJE W GRUPIE
6. ROZWIĄZUJE ZADANIA DODATKOWE
Załącznik 2
Załącznik 3
Załącznik 4
1. Ile trzeba zapłacić za szarlotkę i trzy gałki lodów?
2. Kasia zamówiła galaretkę i torcik czekoladowy. Ile zapłaciła?
3. Zosia zamówiła sok i dwa pączki. Ile dostanie reszty jeśli zapłaci banknotem 10 zł?
4. Mama z Kasią kupiły dwa kawałki sernika i czekoladę na gorąco. Ile będą musiały zapłacić?
Załącznik 5
Załącznik 6