Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Stodulska
Data publikacji
2014-06-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
45

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji j. angielskiego kl. V.
 Pobierz (doc, 33,5 KB)

Podgląd treści

Opracowała Katarzyna Stodulska
Scenariusz lekcji języka angielskiego dla klasy V

Temat lekcji: Some/any – zastosowanie w zdaniach oznajmujących, przeczeniach i pytaniach.
Czas trwania: 45 minut
Formy pracy: indywidualna, w parach, grupowa.

Cele:
Cel główny: powtórzenie i utrwalenie słownictwa związanego z produktami spożywczymi. Powtórzenie i utrwalenie podziału na rzeczowniki policzalne i niepoliczalne oraz zastosowania przedimków a/an oraz słówka some .Wprowadzenie słówek some/any oraz zastosowanie ich w zdaniach oznajmujących, przeczeniach i pytaniach, powtórzenie zastosowania konstrukcji have got/Has got w zdaniach oznajmujących, przeczeniach i pytaniach.

Cele operacyjne:
Na poziomie wiadomości uczeń powinien:
- wiedzieć w jaki sposób tworzone są zdania oznajmujące, pytające, przeczące oraz krótkie odpowiedzi w czasie teraźniejszym ciągłym, w liczbie pojedynczej i mnogiej,
- znać poznane czasowniki, ich pisownię i wymowę,
- znać słownictwo związane z produktami spożywczymi,
- znać zasady podziału na rzeczowniki policzalne i niepoliczalne oraz zastosowanie przedimków a/an oraz słówka some,
- zapamiętać zastosowanie słówek some/any w zdaniach oznajmujących, przeczeniach i pytaniach,
- zapamiętać zastosowanie konstrukcji have got/has got w zdaniach oznajmujących, przeczeniach i pytaniach.

Na poziomie umiejętności uczeń powinien:
- tworzyć zdania oznajmujące, pytające, przeczące oraz udzielać krótkich odpowiedzi w czasie teraźniejszym ciągłym, w liczbie pojedynczej i mnogiej,
- sprawnie posługiwać się słownictwem w zakresie produktów spożywczych,
- sprawnie stosować przedimki a/an oraz słówka some/any oraz konstrukcję have got/Has got w zdaniach oznajmujących, przeczeniach i pytaniach,
-odpowiedzieć na pytania dotyczące przeczytanego i wysłuchanego dialogu,
- uzupełnić tekst brakującymi słówkami oznaczającymi produkty spożywcze.

Cel wychowawczy:
- kształcenie umiejętności zgodnej współpracy w parach i w grupie.

Metody:
- powtarzanie za nauczycielem,
- prezentacja,
- wysłuchanie prezentowanego dialogu z wykorzystaniem materiału wizualnego,
- rozmowa,
- praca w grupie polegająca na odgadywaniu produktów spożywczych znajdujących się w lodówce,
- wspólne sprawdzanie poprawności wykonanych zadań.

Procedury osiągania celów:
- zadawanie pytań uczniom,
- formułowanie przez uczniów pytań i odpowiedzi,
-wykonywanie zadań gramatycznych, translacyjnych i ze słuchu,
- gra polegająca na odgadywaniu produktów spożywczych znajdujących się w lodówce.

Środki dydaktyczne:
- podręcznik Sky 2, B. Abbs, I. Freebairn, D. Sapiejewska, s.21, zeszyt ćwiczeń s.17, nagrania do podręcznika, karty obrazkowe.

Moduły lekcji:
Tok lekcji w zarysie. Metody. Pomoce.

I część – organizacyjna i powtórzeniowa.
- powitanie,
- sprawdzenie listy obecności,
- odpytanie z poprzednich lekcji,
- zapisanie tematu lekcji.

II część - zasadnicza:
- prezentacja materiału: ćwiczenie polegające na wysłuchaniu dialogu prezentowanego w podręczniku. Uczniowie słuchając śledzą tekst dialogu,
- następnie uczniowie czytają samodzielnie tekst dialogu podkreślając nieznane im słowa (takie, które pojawiły się po raz pierwszy). Nauczyciel objaśnia nieznane słowa, które następnie zostają zapisane w zeszytach. Wspólnie tłumaczymy tekst dialogu,
- po ...