Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Stodulska
Data publikacji
2014-06-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
10

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt j. angielski kl. III
 Pobierz (doc, 32,0 KB)

Podgląd treści


Opracowała Katarzyna Stodulska
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kozietułach
Scenariusz lekcji języka angielskiego dla klasy III
Temat lekcji: Come Out! Wyjdź!
Czas trwania: 45 minut
Formy pracy: indywidualna, w parach, grupowa.
Cele:
Cel główny: powtórzenie i utrwalenie słownictwa związanego z meblami i przedmiotami, jakie można znaleźć w pokoju. Nauka nowego słownictwa związanego z meblami znajdującymi się w domu. Wprowadzenie i zastosowanie przyimków miejsca: behind (za); In (w); on (na); under (pod); next to (obok).
Cele operacyjne:
Na poziomie wiadomości uczeń powinien:
- znać poznane czasowniki, ich pisownię i wymowę,
- znać słownictwo związane meblami i przedmiotami znajdującymi się w pokoju,
- znać zastosowanie zaimków dzierżawczych
- zapamiętać pisownię, znaczenie i wymowę nowego słownictwa związanego z meblami,
- zapamiętać znaczenie i zastosowanie w zdaniu przyimków miejsca.
Na poziomie umiejętności uczeń powinien:
- tworzyć zdania oraz udzielać krótkich odpowiedzi wykorzystując poznane słownictwo oraz sformułowania do opisu umiejscowienia przedmiotów na obrazkach względem innych przedmiotów i mebli
- sprawnie posługiwać się słownictwem w zakresie mebli i przedmiotów znajdujących się w domu
- rozpoznawać liczbę pojedyncza i mnoga rzeczowników w mowie i piśmie
-połączyć fragmenty wypowiedzi w zdania dotyczące przeczytanej i wysłuchanej historyjki
- uzupełnić przyimkami miejsca zdania dotyczące obrazka
- wysłuchawszy instrukcji umiejscowić piłkę na obrazkach
Cel wychowawczy:
- kształcenie umiejętności zgodnej współpracy w parach i w grupie.
Metody:
- powtarzanie za nauczycielem,
- prezentacja,
- wysłuchanie prezentowanej historyjki obrazkowej z wykorzystaniem materiału wizualnego,
- rozmowa,
-rysowanie piłki zgodnie z instrukcjami
- wpisanie odpowiedniego przyimka do zdań
- umiejscowienie przedmiotów na obrazku zgodnie z wysłuchanymi instrukcjami
- wspólne sprawdzanie poprawności wykonanych zadań.
Procedury osiągania celów:
- zadawanie pytań uczniom,
- formułowanie przez uczniów pytań i odpowiedzi,
-wykonywanie zadań gramatycznych, translacyjnych i ze słuchu,
- odgrywanie scenek

Środki dydaktyczne:
- podręcznik Fairyland 3, Jenny Dooley, Wirginia Evans, s.40, 41 zeszyt ćwiczeń s.34, 35 nagrania do podręcznika, plakaty i karty obrazkowe.
Moduły lekcji:
Tok lekcji w zarysie. Metody. Pomoce.
I część – organizacyjna i powtórzeniowa.
- powitanie,
- odpytanie z poprzednich lekcji,
- zapisanie tematu lekcji,
- powtórzenia poznanego słownictwa związanego z meblami i przedmiotami znajdującymi się w pokoju
II część - zasadnicza:
- prezentacja materiału: wprowadzenie nowego słownictwa związanego z meblami oraz przyimków miejsca i ich zastosowania w zdaniach z wykorzystaniem materiału wizualnego. Uczniowie zapisują w zeszytach nowe słownictwo wraz z jego wymową oraz tłumaczeniem.
- ćwiczenie polegające na wysłuchaniu historyjki prezentowanej w formie obrazkowej w podręczniku. Uczniowie słuchając śledzą komiks.
- następnie uczniowie czytają samodzielnie tekst historyjki podkreślając nieznane im słowa (takie, które pojawiły się po raz pierwszy). Nauczyciel objaśnia nieznane słowa, które następnie zostają zapisane w zeszytach. Wspólnie tłumaczymy tekst historyjki.
- uczniowie łączą ...