Dodaj publikację
Autor
Maria Adamowicz
Data publikacji
2014-06-24
Średnia ocena
0,00
Pobrań
52

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji wychowania fizycznego z zakresu koszykówki. Zadanie główne to doskonalenie podań i chwytów. Lekcja może być prowadzona w szkole podstawowej oraz klasach gimnazjum. Można wprowadzać dodatkowe urozmaicenia w zależności od stopnia przygotowania technicznego uczniów.
 Pobierz (docx, 20,2 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI WF DLA KLASY VI

TEMAT – Zadanie główne: Koszykówka – gra w ataku, doskonalimy podania i chwyty.

Cele operacyjne w zakresie uczeń:

Potrafi wykonywać poszczególne elementy techniczne

Zna nazewnictwo poszczególnych ćwiczeń

Doskonali podania i chwyty, grę w ataku, rozwija koordynację ruchową

Potrafi zachować dyscyplinę, współpracować z partnerem, poprawnie wykonuje polecenia nauczyciela

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna Czas trwania: 45 minut

Ilość uczniów: ….

Pomoce dydaktyczne: gwizdek, piłki do koszykówki, szarfy

Treści z podstawy: Formy ruchu stwarzające możliwości doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wzmocnienia kondycji fizycznej. Podstawowe elementy techniki i taktyki gier zespołowych. Zasady sportowego współzawodnictwa.

Lp.

Tok Lekcji

Treść zadania

Uwagi organizacyjno - metodyczne

1

2

3

4

1.

2.

3.

4.

5.

6.

I. Część wstępna

Czynności organizacyjne

Nastawienie do świadomego i aktywnego uczestnictwa w lekcji

Rozgrzewka

II. Część główna

Realizacja zadania głównego

lekcji

III Część końcowa

Uspokojenie organizmu

Czynności organizacyjno-

porządkowe

1. Zbiórka, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć.

2. Podanie tematu lekcji. Zapoznanie z zadaniami i celami lekcji.

3. Wg/ inwencji uczniów – prowadzi jeden uczeń

Berek z piłką

Rozgrzewka z piłkami:

W siadzie:

- toczenie piłki do partnera – oburącz, ręką P i L

- marsz w podporze tyłem z piłką

- podanie piłki sprzed kl. piersiowej, zza głowy

- jw., lecz prędzej kozłowanie piłki

W postawie wysokiej:

- toczenie piłki,

- podanie piłki lecz prędzej prowadzenie jej wokół T

- jw., lecz przed podaniem „ósemka” piłką pod NN

- podanie zza głowy – po podaniu skłon w przód

- podanie pod NN

Stojąc blisko siebie tyłem

- podanie piłki po skręcie T

- jw., lecz „ósemką”

Ćwiczenia w parach:

W postawie wysokiej

- podanie piłki po wykonaniu kozła sprzed kl. piersiowej

- jw., lecz po wykonaniu kozłowania wokoło T

- jw., lecz po wykonaniu kozła pod N

- podanie piłki zza głowy

- jw., lecz przed podaniem wykonanie wyskoku

- jw., lecz przed podaniem kozłowanie piłki

- podanie piłki jednorącz rr PiL

- jw., lecz najpierw wykonanie 3 kozłów

- podanie kozłem

- podanie sprzed klatki, prędzej kozłowanie do połowy i powrót tyłem

- jw., lecz kozłowanie wokół partnera i podanie po powrocie na miejsce

- jw., lecz po wykonywaniu kroku odstawno-dostawnego a podanie jednorącz – na zmianę r P i L

„Piłka goni piłkę”

Podział na II grupy ćwiczebne:

- kozłowanie piłki wokół pachołka i podanie sprzed kl. piersiowej do następnej osoby

- kozłowanie do pachołka – podanie kozłem

- jw., lecz podanie zza głowy

Podział grupy na 2 podgrupy:

- podanie piłki sprzed kl. piersiowej do osoby stojącej w 2 podgrupie i przejście na tył kolejki

- jw., lecz podanie zza głowy

- jw., lecz zza głowy

- jw., lecz jednorącz

- jw ...