Dodaj publikację
Autor
Paweł Kudzia
Data publikacji
2014-10-27
Średnia ocena
0,00
Pobrań
21

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji języka angielskiego przeprowadzonej w klasie V - tytuł lekcji "My favourite sports".
 Pobierz (doc, 33,0 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI POKAZOWEJ PRZEPROWADZONEJ DNIA 25 PAŹDZIERNIKA 2010 ROKU W KLASIE PIĄTEJ
PRZEZ NAUCZYCIELA JĘZYKA ANGIELSKIEGO PAWŁA KUDZIĘ

Temat lekcji: My favourite sports.

Cele ogólne: Umiejętność komunikowania się w języku obcym.

Cele szczegółowe:
- Uczeń zna nazwy sportów w języku angielskim
- Uczeń zna czas Present Continuous i potrafi użyć tego czasu do opisywania czynności które mają miejsce teraz
- Uczeń zna czasowniki: like. love, hate i potrafi opisać swoje upodobania przy użyciu tychże czasowników
- Uczeń potrafi odpowiadać na pytania używając czasu Present Simple
- Uczeń potrafi zrozumieć krótką wypowiedź ustną w języku angielskim
- Uczeń sam potrafi zadać pytania o czyjeś upodobania, a także opisać je w krótkim tekście pisemnym

Metody:
Podająca (objaśnienie), problemowo-aktywizująca (sytuacyjna), słuchanie (rozwiązywanie zadań dydaktycznych według instrukcji), praktyczne (pokaz), programowe (z użyciem komputera).

Formy pracy: indywidualna jednolita, indywidualna zróżnicowana, grupowa
zróżnicowana, zbiorowa jednolita.

Środki dydaktyczne: podręcznik i ćwiczenie „Sky high 2”, tablica, flashcards (obrazki),
pokaz multimedialny „Sports”, magnetofon, płyta.

PRZEBIEG LEKCJI
1. Powitanie przybyłych gości, przywitanie z uczniami i zapytanie o samopoczucie.
2. Wprowadzenie do tematu – nauczyciel pokazuje uczniom obrazki i zadaje pytanie: What is it? – uczniowie powinni podać nazwy sportów widocznych na zdjęciach.
3. Zapisanie tematu lekcji: My favourite sports. Podanie na tablicy dzisiejszej daty i pogody przez dyżurnego klasy.
4. Praca w parach: uczniowie otrzymują karteczki z nazwami sportów, nauczyciel wiesza na tablicy obrazki na których widać różne sporty, każda para ma za zadanie podejść i dopasować otrzymane wyrazy do odpowiedniego obrazka.
5. W celu utrwalenia wymowy poznanych dopiero nazw sportów, nauczyciel wydaje uczniom polecenie: listen and repeat. Następnie uczniowie słuchają i powtarzają za płytą nazwy sportów, a nauczyciel pokazuje sporty na tablicy.
6. Po powtórzeniu nauczyciel zdejmuje podpisy spod obrazków, uczniowie ponownie powtarzają nazwy sportów za płytą.
7. Ćwiczenie pamięciowe: nauczyciel pokazuje obrazki ze sportami, uczniowie mówią głośno ich nazwy, przed kolejną próbą, nauczyciel zakrywa niektóre obrazki, co ma ćwiczyć ich pamięć, a jednocześnie sprawdzać stopień opanowania materiału.
8. Pokaz multimedialny: nauczyciel prezentuje pokaz multimedialny, jednocześnie zadając pytanie uczniom: What is he/she doing? Uczniowie odpowiadają pełnym zdaniem np. He is playing football.
9. Podsumowanie ćwiczenia: nauczyciel przypomina wraz z uczniami jakiego czasu użyliśmy w tym ćwiczeniu, jest to czas Present Continuous, którego używamy do czynności które dzieją się teraz.
10. Nauczyciel zadaje uczniom pytanie, o jakim jeszcze czasie mówiliśmy na ostatnich lekcjach: był to czas Present Simple, który z kolei używamy do czynności stałych i powtarzających się takich jak: I like football.
11. Nauczyciel wprowadza czasowniki ...