Dodaj publikację
Autor
aneta trojanowska
Data publikacji
2014-11-03
Średnia ocena
0,00
Pobrań
16

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt zajęć z psychoedukacji.
 Pobierz (docx, 14,2 KB)

Podgląd treści

Konspekt z zajęć psychoedukacji

w klasie SPD

Temat zajęć: Rozpoznawanie przedmiotów

Liczba uczniów: 4

Klasa: SPD

Nauczyciel prowadzący: mgr Aneta Trojanowska

Termin zajęć: 14.03.2014

Czas trwania zajęć: 45 minut

Cel:

a) główny

Kształtowanie umiejętności rozpoznawania przedmiotów i sposobów ich zastosowania

b) szczegółowe:

Uczeń:

Potrafi wyciągnąć przedmiot z torby

Poznaje przedmiot za pomocą zmysłu dotyku, słuchu

Potrafi wskazać przeznaczenie wybranych przedmiotów

Dopasowuje przedmioty do otworów

Potrafi wrzucić kłębek włóczki do kosza

Słucha muzyki relaksacyjnej na zakończenie zajęć

11. Metody pracy:

słowne: objaśnienia

czynne: zadania stawiane do wykonania

oglądowe: obserwacja, pokaz

12. Formy pracy:

indywidualna

zespołowa

13. Pomoce dydaktyczne: torba płócienna, kosz, magnetofon, płyta Cd, włóczka, grzebień, lustro, masażer do głowy, gąbka do masażu, woreczek do stymulacji

14. Tok metodyczny zajęć:

a) faza wstępna:

nauczyciel zapoznaje uczniów z tematem oraz przebiegiem zajęć

b) faza główna:

nauczyciel prosi kolejno każdego z uczniów o zajęcie miejsca przy stole

prowadzący pokazuje uczniowi torbę z tajemniczymi przedmiotami, o których wyciągnięcie prosi konkretnego z uczestników; uczniowie przyglądają się im, dotykają, wykorzystują zmysł smaku i słuchu

po realizacji kolejnego etapu zajęć prowadzący dziękuje za pracę uczniom udzielając jednocześnie pozytywnych wzmocnień w postaci pochwał

c) faza końcowa:

Na koniec zajęć nauczyciel prezentuje uczestnikom kalendarz zapachowy podchodząc do każdego z nich. Uczniowie mają możliwość doskonalenia zmysłu węchu pocierając dłonią o zapachowe kartki z kalendarza.