Dodaj publikację
Autor
Rafał Baranowski
Data publikacji
2014-12-01
Średnia ocena
0,00
Pobrań
62

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji piłki nożnej kl. IV szkoły podstawowej.
 Pobierz (docx, 16,8 KB)

Podgląd treści

Konspekt lekcji wychowania fizycznego

Plan metodyczny

Ilość ćwiczących – 12

Klasa - IV

Czas trwania – 45 minut

Dział programu – Mini piłka nożna

Temat – Zabawy i gry z elementami piłki nożnej. Nauka prowadzenia piłki zewnętrznym podbiciem.

Cele operacyjne:

Umiejętności – uczeń potrafi prowadzić piłkę.

Motoryczność – uczeń kształtuje szybkość, zwinność, rozwija koordynacje ruchową, wzmacnia siłę mięśni nóg.

Wiadomości – uczeń zna podstawowe przepisy gry w piłkę nożną.

Postawy – uczeń bezpiecznie uczestniczy w zajęciach, kontroluje stopień opanowania ćwiczeń, współpracuje w grupie.

Metody – zadaniowa ścisła, zabawowa – klasyczna

Sprzęt i przybory – piłki nożne, słupki, narzutki, płotki, tyczki.

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Uwagi organizacyjno - metodyczne

Dozowanie

Część wstępna

Moment org. – porządkowe

Część główna A

Zabawa ożywiająca

Ćwiczenia kształtujące

Część główna B

Ćwiczenia techniki

Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności i przygotowania do zajęć, podanie zadań lekcji.

„ Berek zaczarowany” – uczniowie poruszają się po wyznaczonym terenie, berek stara się zaczarować pozostałych uczestników. Zaczarowany uczeń przyjmuje pozycję stojąc na jednej nodze z RR w bok. Odczarowanie następuje przez podanie piłki.

Ćwiczenia z piłkami:

- swobodne prowadzenie piłki w wyznaczonym terenie,

- prowadzenie piłki z naprzemianstronnym krążeniem RR do przodu,

- j.w. w tył,

- prowadzenie piłki na sygnał zatrzymanie podeszwą,

- j.w. kolanem,

- j.w. siad na piłce,

- kozłowanie piłki w ruchu,

- kozłowanie piłki 3x PR, 3x LR,

- j.w. co 3 kozioł z zamkniętymi oczami,

- toczenie piłki po boisku,

- poruszanie w podporze tyłem z piłką na brzuchu,

- prowadzenie piłki, na sygnał jak najszybsze zatrzymanie w dwójkach,

- j.w. zatrzymanie w dwójkach siadając na piłkę,

- piłka trzymana w RR, przeskoki przez płotki.

1. Prowadzenie piłki przez płotki.

2.Zmiana pól przez bramki. Uczniowie prowadzą piłkę

w polu swojej drużyny. Na komendę „ w prawo” lub „ w lewo”, drużyna zmieniając pole musi przebiec przez bramkę, która znajduje się po lewej i po prawej stronie. Wygrywa drużyna, która szybciej zmieni pole.

3.” Przeprawa przez rzekę”. 3 uczniów porusza się w rzece w podporze tyłem „ raki”, pozostali uczniowie przepływają przez rzekę chroniąc swoją piłkę i omijając raki. Jak rakowi uda się dotknąć piłkę , następuje zmiana ról.

4. „Szybko na stadion”. Uczniowie poruszają się

w wyznaczonym polu, N wywołuje nazwę jednej z 4 klubów piłkarskich, uczniowie jak najszybciej starają się przeprowadzić piłkę przez daną linię. Wygrywa uczeń, który zadanie wykona najszybciej.

5. „Poprowadź do swojej dziupli”. Na środku boiska do zabawy znajdują się piłki. Zadaniem uczniów jest jak największe nagromadzenie piłek w swoich dziuplach. Gdy piłki na środku się skończą można zabierać z innych dziupli. Zabawa kończy się po upływie określonego czasu.

6 ...