Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Katarzyna Macedońska Wąsosz, 26. 03. 2014r.
Konspekt zajęć z języka angielskiego w klasie IVb
Temat lekcji: Opis wymyślonego zwierzęcia.
Cel lekcji: utrwalenie słownictwa związanego z opisywaniem zwierząt oraz zastosowania spójnika and.
Treści nauczania według nowej podstawy programowej:
Czytanie: rozumienie ogólnego sensu tekstu, wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych w tekście
Pisanie: opisywanie zwierząt
Inne: stosowanie strategii komunikacyjnych, posiadanie świadomości językowej, współdziałanie w grupie
Formy pracy: praca indywidualna, praca w parach
Metody pracy: metody podające: pogadanka, objaśnianie
metody aktywizujące: dyskusja dydaktyczna, burza mózgów
metody praktyczne: ćwiczenia
Środki dydaktyczne: podręcznik, zeszyt, kartki do rysowania/rysunki, kredki, flamastry
Przebieg zajęć:
Przywitanie i sprawdzenie listy obecności.
Podanie tematu lekcji i krótkie opisanie celów.
Sprawdzenie zadania domowego.
Przypomnienie słownictwa związanego z opisywaniem zwierząt – burza mózgów.
W trakcie prezentacji zdjęć różnych gatunków zwierząt dzieci zapisują na tablicy wszystkie słowa, które kojarzą się im się z oglądanymi fotografiami.
Wybór właściwego rysunku zwierzęcia na podstawie przeczytanego opisu.
Dzieci spośród trzech obrazków wybierają rysunek pasujący do otrzymanego opisu.
Przypomnienie zasad zastosowania spójnika and.
Narysowanie w parach wymyślonego zwierzęcia. Opisanie rysunku.
Dzieci w parach rysują wymyślone zwierzę. Pierwszy uczeń rysuje górną część sylwetki i przedłużając lekko narysowane linie zgina kartkę na pół tak, by jego partner nie widział efektów pracy, a jedynie wiedział, gdzie kontynuować rysunek. Drugi uczeń dorysowuje brakującą część zwierzęcia. Następnie uczniowie w grupach czteroosobowych opisują rysunek.
Zaprezentowanie kilku prac na forum klasy.
Ocena prac. Rekapitulacja lekcji.