Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
SCENARIUSZ LEKCJI DLA KLASY IIIB
TEMAT: It’s Easter!
CELE OPERACYJNE: uczeń:
- zna najważniejsze tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi,
- rozumie, czyta i pisze słowa związane z Wielkanocą
- rozumie i czyta nazwy liczebników do 100
FORMA PRACY: - indywidualna, zbiorowa, grupowa
METODY PRACY: - słowne: - pogadanka
- praktycznego działania – ćwiczenia
- aktywizujące: - zabawy dydaktyczne
- eksponujące: - pokaz filmów
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- karty obrazkowe – symbole świąteczne
- karty wyrazowe
- karteczki z „ ceną” i karteczki z „pieniądzami”
- karta pracy nr. 1, 2 i 3
- jajka z zadaniami
- film „Egg rolling in the White House”
- plansza z krzyżówką
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Część organizacyjna: - przywitanie klasy
- kontrola pracy domowej
Część właściwa:
1. Rozgrzewka językowa. Uczniowie wspólnie rozwiązują krzyżówkę, by dowiedzieć się jaki będzie temat lekcji.
2. Krótka pogadanka na temat symboli świątecznych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
3. Prezentacja kart z symbolami wielkanocnymi i zabawy utrwalające słownictwo:
a) Nauczyciel rozdaje karty obrazkowe dzieciom. Zadaniem dzieci jest przypięcie na tablicy tego obrazka, którego nazwę wypowiada nauczyciel;
b) Uczniowie dobierają obrazek do odpowiedniego napisu;
c) Uczniowie samodzielnie uzupełniają kratę pracy nr.1
4. Rozmowa o zwyczajach świątecznych i prezentacja filmów oraz uzupełnienie tekstu o Świętach Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii (karty pracy nr.2)
5. Zabawa dydaktyczna „Easter shopping” Podział uczniów na pary. Każda para otrzymuje karteczki z „pieniądzami”. Nauczyciel wybiera kilku uczniów którzy będą „sprzedawcami”. Przy każdym produkcie jest cena zapisana słownie. Uczniowie zadając pytanie o cenę produktu i mogą go kupić wówczas, gdy położą odpowiedni „pieniądz” z zapisem liczbowym tej ceny.
6. Praca w grupach. Każda grupa otrzymuje wybrane jajko z zadaniem, które należy wykonać w określonym czasie.
7. Praca indywidualna. Każdy uczeń odszukuje jak najwięcej wyrazów, które poznał na dzisiejszej lekcji.
Część końcowa
1. Dzieci nazywają wskazane przez nauczyciela karty obrazkowe
2. Zadanie pracy domowej – każdy uczeń mówi w domu wesołych Świąt po angielsku – Happy Easter
3. Ocena pracy uczniów – uczniowie sami oceniają swoją pracę na lekcji wybierając osoby, które były najbardziej aktywne
4.Pożegnanie klasy