Dodaj publikację
Autor
Ewa Prokopiuk
Data publikacji
2015-04-08
Średnia ocena
0,00
Pobrań
59

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz lekcji języka angielskiego w gimnazjum zawierającej elementy oceniania kształtującego.
 Pobierz (docx, 35,3 KB)

Podgląd treści

SCENARIUSZ LEKCJI

języka angielskiego zawierającej elementy oceniania kształtującego

Data: 08.04.2015 r.

Prowadzący: Ewa Prokopiuk

Przedmiot: język angielski

Klasa/ grupa: Ibc (grupa rozszerzona)

Temat lekcji: Opisywanie wyglądu zewnętrznego osób.

Cele wychowawcze:

Uczeń współpracuje z kolegami w grupie.

Uczeń ponosi odpowiedzialność za wyniki pracy swojej grupy.

Cele lekcji:

Uczeń potrafi w krótki i zrozumiały sposób opisać wygląd zewnętrzny osoby.

Uczeń rozumie krótkie komunikaty słowne zawierające opisy wyglądu zewnętrznego osób.

Uczeń tworzy krótką i zrozumiałą wypowiedź pisemną na zadany temat.

Cele lekcji w języku ucznia:

Potrafisz opisać wygląd zewnętrzny wybranej osoby.

Rozumiesz i potrafisz wskazać kogo opisuje twój kolega/ koleżanka.

Potrafisz napisać krótki list e-mail na zadany temat.

Kryteria sukcesu (nacobezu):

Znasz słownictwo dotyczące wyglądu zewnętrznego osób.

Opisujesz postaci budując zrozumiałe i poprawne gramatycznie zdania.

Opisujesz postaci odnosząc się co najmniej do 5 elementów wyglądu zewnętrznego.

Na poprzedniej lekcji:

Wprowadzono i utrwalono słownictwo dotyczące wyglądu zewnętrznego osób.

Wskazano czasowniki wykorzystywane podczas opisywania wyglądu zewnętrznego osób (is, has, wears, is wearing – dla 3 os. l.poj.).

Ćwiczono sprawności receptywne (czytanie i słuchanie) poprzez ćwiczenia polegające na dopasowaniu obrazków/ zdjęć do tekstów pisanych i słuchanych.

Realizacja podstawy programowej:

Uczeń posługuje się podstawowym zasobem środków językowych umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie tematu: człowiek – wygląd zewnętrzny (1.1).

Uczeń rozumie ze słuchu proste, krótkie, typowe wypowiedzi artykułowane wyraźnie, w standardowej odmianie języka: znajduje w tekście określone informacje (2.3).

Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi ustne: opisuje ludzi (4.1).

Uczeń tworzy krótkie, proste i zrozumiałe wypowiedzi pisemne: opisuje ludzi i czynności (5.1), opisuje plany na przyszłość (5.7), stosuje formalny lub nieformalny styl wypowiedzi w zależności od sytuacji (5. 9).

Uczeń współdziała w grupie (10).

Metody i formy pracy: metoda komunikacyjna, metoda audiolingwalna, praca indywidualna, praca zespołowa

Pomoce dydaktyczne: prezentacja Power Point, tablica interaktywna, zeszyty, nagranie audio, film video, arkusze flipchartu, flamastry, słowniki.

Przebieg lekcji:

Czynności organizacyjne: powitanie, sprawdzenie listy obecności, podanie uczniom tematu i wpisanie go do dziennika.

Przedstawienie celów lekcji i „nacobezu”.

Powtórzenie materiału z poprzedniej lekcji.

Nauczyciel zadaje uczniom pytania dotyczące znajomości słownictwa wprowadzonego i utrwalonego na poprzedniej lekcji.

Uczniowie wykonują ćwiczenie polegające na dopasowaniu fragmentów nagrania audio do zdjęć osób.

Uczniowie sprawdzają poprawność wykonanego ćwiczenia oglądając prezentację video zawierająca nagranie i pokaz zdjęć.

Ćwiczenie rozwijające sprawność mówienia.

Każdy z uczniów wybiera jedną osobę obecną w klasie. Nie podając imienia tej osoby przez krótką chwilę myśli nad ustną prezentacją jej wyglądu zewnętrznego.

Chętni, a następnie wskazani uczniowie ...