Dodaj publikację
Autor
Renata Oszust
Data publikacji
2015-04-21
Średnia ocena
0,00
Pobrań
34

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć sportowych w oddziale III Szkoły Przysposabiającej do Pracy dla młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
 Pobierz (doc, 40,5 KB)

Podgląd treści


Scenariusz zajęć sportowych w oddziale III Szkoły Przysposabiającej do Pracy dla młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Temat zajęć: Tory przeszkód z woreczkiem – pokonywanie nierównego podłoża.
Data: 13.06.2014r.
Czas trwania: 1 godzina lekcyjna
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Osoba prowadząca: Renata Oszust

Cele główne:
• Poprawa kondycji fizycznej uczniów,
• tworzenie pozytywnej atmosfery podczas zajęć,
• rozwijanie siły, zręczności i równowagi,
• doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
• poprawa współpracy w grupie.

Cele szczegółowe:
• reaguje na polecenia nauczyciela,
• wykonuje ćwiczenia zgodnie ze wskazówkami nauczyciela,
• potrafi rzucać woreczkiem do celu,
• pokonuje tory przeszkód z woreczkiem,
• odkłada przybory w wyznaczone miejsce,

Formy pracy: grupowa, indywidualna;

Metody pracy: pokaz, opis słowny;

Pomoce do zajęć: woreczki, ławeczka gimnastyczna, gumy gimnastyczne, pachołki, obręcze;

Przebieg zajęć:

1. Powitanie uczniów przez nauczyciela - przedstawienie tematu i celu zajęć;

2. Część wstępna – rozgrzewka:
• Bieg po obwodzie koła,

• Wykonanie przysiadów i wyskoków w górę,

• Krążenie ramion w tył i w przód,

• Rozciąganie rąk za pomocą gum gimnastycznych przywiązanych do wózka.

3. Zabawa zręcznościowa „Rzucamy woreczek”
• Uczniowie stoją w kole, rzucają do sąsiada woreczek starając się by nie upadł na podłogę.

4. „Woreczek na głowie”:
• Marsz po obwodzie koła z woreczkiem na głowie,
• Przekładanie woreczka nad głową,
• Podrzut woreczka w górę i chwyt,
• Przekładanie woreczka z ręki do ręki,

5. Tor przeszkód z wykorzystaniem ławeczki gimnastycznej:
• Chodzenie po ławeczce z woreczkiem na głowie,
• Chodzenie wielkimi krokami, małymi kroczkami, krokiem dostawnym z woreczkiem na głowie,

• Przejazd wzdłuż drabinek z woreczkiem na głowie.

6. „Slalom”:
• Przejście slalomem pomiędzy pachołkami z woreczkiem w rękach, rzut do leżącej na podłodze obręczy,
• Przejście slalomem pomiędzy pachołkami z woreczkiem na głowie, rzut do leżącej na podłodze obręczy,

• Rzut woreczkiem do obręczy trzymającej przez nauczyciela/leżącej na podłodze.

7. Sprzątanie sali gimnastycznej po zajęciach - odnoszenie pomocy do kantorka.

8. Pożegnanie się z uczniami – podziękowanie uczniom za udział w zajęciach.