Dodaj publikację
Autor
Urszula Witak-Szustakiewicz
Data publikacji
2015-05-02
Średnia ocena
0,00
Pobrań
22

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji dla klasy 2 gimnazjum. Zapoznanie ze zwrotami dotyczącymi próśb i podziękowań.
 Pobierz (doc, 36,5 KB)

Podgląd treści

KONSPEKT LEKCJI

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE

|DATA: |03.02.2015 |
|KLASA: |II B |
|PODRĘCZNIK: |New Exam Connections 3 |
|TEMAT: |Can you help me? – wyrażanie próśb i podziękowań – czytanie i |
| |analizowanie tekstu na podstawie dialogu. |

CELE LEKCJI:

1 Cel ogólny

Uczeń czyta i analizuje tekst na podstawie dialogu.
Cele szczegółowe
Uczeń:
• zapoznaje się ze słownictwem oraz zwrotami związanymi z wyrażaniem próśb i podziękowań;
• rozumie ze słuchu oraz utrwala wymowę;
• potrafi przeczytać tekst – dialog z podziałem na role;
• rozumie pytania dotyczące dialogu i formułuje poprawne odpowiedzi.

METODY:
• komunikacyjna;
• indukcyjna;

FORMY PRACY:
• praca całą klasą (lockstep);
• praca indywidualna, kierowana przez nauczyciela i samodzielna;
• praca w parach;

ŚRODKI I POMOCE DYDAKTYCZNE:
• podręcznik oraz ćwiczenia;odtwarzacz i audio CD;
• karta pracy (załącznik nr 1);
• tablica, kreda; zeszyt ucznia;

II. PRZEBIEG LEKCJI

1. Zapisanie tematu lekcji oraz zapoznanie uczniów z celami lekcji.

2. Zapoznanie uczniów ze słownictwem oraz zwrotami dotyczącymi wyrażaniem próśb oraz podziękowań ( podręcznik str,52 zadanie A).

3. Słuchanie tekstu ze zrozumieniem (podręcznik str.52 zadanie 1).

4. Czytanie dialogu z podziałem na role ( podręcznik str.52 zadanie 1).

5. Rozwiązywanie zadania typu Prawda/Fałsz ( podręcznik str. 52 zadanie 2).

6. Omówienie zwrotów formalnych i nieformalnych (podręcznik str. 57 zadanie 4).

7. Rozumienie tekstu słuchanego (podręcznik str.57 zadanie 6).

8. Układamy dialog w odpowiedniej kolejności (karta pracy – załącznik nr 1).

8. Krótkie podsumowanie lekcji, ocena aktywności uczniów.

-----------------------
2