Dodaj publikację
Autor
Milena Owczarek
Data publikacji
2015-05-12
Średnia ocena
0,00
Pobrań
19

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Konspekt lekcji z języka angielskiego dla klasy II dotyczący karnawału.
 Pobierz (doc, 755,5 KB)

Podgląd treści


Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy II

Temat: „Karnawałowa zabawa”
Klasa: II

Cele:
- wykonuje polecenia nauczyciela oraz polecenia występujące w podręczniku i ćwiczeniach
- wykonuje odpowiednie ruchy podczas słuchania piosenki
- śpiewa piosenkę „The carnival”
- udziela krótkiej odpowiedzi na zadane pytania szczegółowe dotyczące postaci na ilustracji
- koloruje postać zgodnie z instrukcją

Metody:
- pokaz
- ćwiczenia przedmiotowe

Formy:
- indywidualna
- zbiorowa

Pomoce dydaktyczne:
- ilustracje postaci
- płyta CD
- podręcznik „Superworld 2”, wydawnictwo Macmillan
- ćwiczenie „Superworld 2”, wydawnictwo Macmillan
- karta pracy

Przebieg lekcji:

1. Przywitanie się „Good Morning”.
Sprawdzenie obecności.

2. Rozgrzewka językowa:
- How are you? (Jak się czujesz?)
- What day is it today? (Jaki jest dzisiaj dzień?
- What’s your favourite day? (Jaki jest Twój ulubiony dzień?)
- What’s the weather like? (Jaka jest pogoda?)
- What time is it ( Która jest godzina?) Nauczyciel pokazuje godzinę na kartce, a dzieci odpowiadają, która jest godzina ( 7:00, 9:15, 1:30, 3:00, 10:45)

3. Swobodne wypowiedzi na temat karnawału:
- What does mean „carnival”? (Co oznacza słowo „karnawał”?)
- Do you like carnival? (Czy lubicie karnawał?)
- What do you do at carnival? ( Co robicie podczas karnawału?)

4. Nazywanie karnawałowych postaci. Nauczyciel zawiesza na tablicy ilustracje postaci:
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]
[pic]
lion (lew), witch ( wiedźma), prince ( książę), princess (księżniczka), clown (klown), scarecrow (strach na wróble). Następnie nazywa postacie w j.angielskim: This is the lion, This is the witch …itd. Dzieci powtarzają za nauczycielem. Następnie łączą ilustrację z nazwą postaci.
[pic]

5. Wysłuchanie z płyty CD pytań i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania szczegółowe dotyczące karnawałowych postaci:
Who's got a green hat? The scarecrow (Kto ma zieloną czapkę)
Who's got red trousers? The clown (Kto ma czerwone spodnie)
Who's got a yellow hat? The princess (Kto ma żółtą czapkę)
Who's got brown trousers? The lion (Kto ma brązowe spodnie)
Who 's got orange hair? The clown (Kto ma pomarańczowe włosy)
Who's got blue trousers? The prince (Kto ma niebieskie spodnie)
Who's got a red and white hat? The clown (Kto ma czerwono – białą czapkę)
Who's got a black hat? The witch (Kto ma czarną czapkę)
Who's got yellow trousers? The scarecrow (Kto ma żółte spodnie)
Who 's got brown hair? The princess (Kto ma brązowe spodnie)

6. Słuchanie, omówienie i ilustrowanie ruchem treści piosenki „The carnival”. (podręcznik s. 46).
The carnival song
Clap your hands
And turn around
Put your hands in the air
And touch the ground
Swing your hips
And turn around
Dance at the carnival ...