Dodaj publikację
Autor
Katarzyna Macedońska
Data publikacji
2015-05-13
Średnia ocena
0,00
Pobrań
30

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w klasie 6. Lekcję przeprowadzono z wykorzystaniem piosenek.
 Pobierz (doc, 17,0 KB)

Podgląd treści


Katarzyna Macedońska Wąsosz, 14. 04. 2015r.

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w klasie VIa

Temat lekcji: Powtórzenie wiadomości o czasach Past Simple i Past Continuous.

Cel lekcji: utrwalenie wiadomości o czasach gramatycznych Past Simple i Past Continuous.

Treści nauczania według nowej podstawy programowej:
Słuchanie: wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych
Czytanie: wyszukiwanie prostych informacji szczegółowych
Inne: stosowanie strategii komunikacyjnych, posiadanie świadomości językowej, wykorzystywanie technik samodzielnej pracy nad językiem

Formy pracy: praca indywidualna, praca grupach
Metody pracy: metody podające: pogadanka, objaśnianie
metody aktywizujące: dyskusja dydaktyczna
metody praktyczne: ćwiczenia

Środki dydaktyczne: kartki ze słownictwem, zeszyt, tablica multimedialna, nagrania piosenek.

Przebieg zajęć:
Przywitanie i sprawdzenie listy obecności.
Podanie tematu lekcji i krótkie opisanie celów.
Przypomnienie zasad tworzenia czasów Past Simple i Past Continuous.
Uczniowe są podzieleni na 4 grupy. Słuchają kompilacji fragmentów piosenek zawierającyh zdania w czasach Past Simple i Past Continuous, mając przed oczami tekst nagrania z lukami. Zadaniem uczniów jest uzupełnienie tekstu. Dwie grupy uzupełniają brakujące fragmenty w czasie P.C., dwie pozostałe - w czasie P.S.
Omówienie przez uczniów zasad tworzenia obu czasów.
Na podstawie wysłuchanego i przeczytanego tekstu uczniowie omawiają zasady tworzenia w/w czasów gramatycznych.
Pisanie przykładów zdań na tablicy – ćwiczenia.
Przypomnienie zastosowania omawianych czasów gramatycznych.
Ćwiczenie utrwalające wiadomości o czasie Past Continuous.
Nauczyciel pisze na tablicy słowa, z których uczniowie mają ułożyć zdanie. Następnie nauczyciel rozdaje poszczególnym grupom tabelki z 3 kolumnami. W pierwszej znajdują się rzeczowniki mające być w zdaniu podmiotem. W drugiej znajdują się czasowniki określające różne czynności. W trzeciej wyrażenia mające stanowić resztę zdania. Zadaniem uczniów w poszczególnych grupach jest ułożenie jak największej ilości zdań w czasie Past Continuous. Grupa, która ułoży najwięcej prawidłowo skonstruowanych zdań otrzyma oceny bardzo dobre.

Ćwiczenie utrwalające wiadomości o czasie Past Simple.
Grupy otrzymują tekst w którym mają odnaleźć jak najwięcej przykładów zastosowania czasu Past Simple.
Zadanie na rozróżnienie obu czasów.
Uczniowie uzupełniają tekst odpowiednią formą czasownika. Najpierw w zadaniu prezentowanym wspólnie z nauczycielem, potem dostają zadania indywidualne.
Zebranie i ocena prac. Rekapitulacja lekcji.