Dodaj publikację
Autor
Rafał Baranowski
Data publikacji
2015-05-23
Średnia ocena
0,00
Pobrań
79

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Mini piłka koszykowa. Kilka ćwiczeń doskonalących dwutakt.
 Pobierz (doc, 50,5 KB)

Podgląd treści


KONSPEKT LEKCJI Z MINI KOSZYKÓWKI

Data – 25.02.2015r.
Klasa – IV, V, VI.
Czas trwania – 45 min.
Liczba ćwiczących – 25
Miejsce – sala gimnastyczna
Przybory – piłki koszykowe (25), szarfy, słupki.
Zadanie główne: Nauka i doskonalenie rzutu do kosza z biegu – dwutakt.
Zadanie dodatkowe: Doskonalenie kozłowania piłki prawą i lewą ręką
w miejscu i w ruchu.

Cele szczegółowe:
motoryczność- kształtowanie orientacji przestrzennej, koordynacji ruchowej.
umiejętności- uczeń umie wykonać rzut do kosza z biegu – dwutakt, uczeń umie kozłować piłkę.
wiadomości- utrwalenie przepisów gry w koszykówkę.
postawy – współdziałanie w grupie, samoocena.

|TOK LEKCYJNY |NAZWA I OPIS ĆWICZENIA |UWAGI ORGANIZACYJNO - METODYCZNE |DOZOWANIE |
|CZĘŚĆ WSTĘPNA | | | |
|Moment org. –porządkowy | | | |
| |Zbiórka, ustawienie w szeregu. Sprawdzenie |Uczniowie ustawiają się w szeregu. |2 |
| |obecności i gotowości uczniów do zajęć. Podanie|xxxxxxxxxxxxxxxxx | |
| |zadań lekcji |N | |
|Zabawa ożywiająca | | | |
| |"Berek zaczarowany z kozłowaniem piłki". |Uczniowie wysłuchują zasad „berka”. N | |
| |Ćwiczący po pobraniu piłek poruszają się |zmienia „berka”, zwiększa ilość | |
| |kozłując piłkę ,osoba dotknięta przez „berka” |„berków”, narzuca zmianę ręki | |
| |zostaje zaczarowana, przyjmuje postawę |kozłującej, czuwa nad bezpieczeństwem | |
| |rozkroczną ze wzniesionymi rękoma trzymając |ćwiczących. | |
| |piłkę nad głową, pozostali uczestnicy mogą | | |
| |odczarować przez wykonanie kozła między nogami | | |
| |zaczarowanego. | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| |Ćwiczenia z piłkami w truchcie po obwodzie | | |
|CZĘŚĆ GŁÓWNA „A” |sali. | | |
| |- piłka trzymana pod ramieniem krążenia RR do |N pokazuje ćwiczenia, kontroluje | |
|Ćw. RR |przodu, do tyłu. |prawidłowość ich wykonania, koryguje | |
| |- j.w zmiana RR. |błędy. | |
| |- piłka trzymana oburącz wymach RR. | | |
| |- w truchcie na gwizdek wyrzut piłki, | | |
| |klaśnięcie w dłoń, chwyt piłki. | | |
| |- w truchcie na gwizdek wyrzut piłki, przysiad,| | |
| |klaśnięcie w dłoń chwyt piłki. | | |
| |- krążenie piłki wokół bioder, kolan, toczenie | | |
|Ćw. NN |piłki po parkiecie wokół NN. | | |
| |- krok odstawno- dostawny. | | |
| |- krok skrzyżny. | | |
| |- skip A, skip C. | | |
| | | | |
| |Ćwiczenia w dwójkach, ustawienie tyłem do | | |
| |siebie | | |
| |w rozkroku. | | |
| | | | |
| |- podania piłki oburącz nad głową | | |
| |odebranie dołem. | | |
| |- podania piłki w bok |Uczniowie dobierają | |
|Ćw. T |- wyrzut piłki trzymanej między nogami. |się w dwójki, ustawiają się w rozsypce | |
|w płaszczyźnie strzałkowej |- z leżenia tyłem o nogach ugiętych w kolanach,|na sali. | |
| |RR za głową, przejście do siadu z równoczesnym | | |
|Ćw. NN |wyrzutem piłki do współćwiczącego. | | |
| | | | |
|Ćw. mm. brzucha | | | |
| | | | |
| | | | |
| |- stojąc w rozkroku kozłowanie piłki na | | |
| |przemian PR i LR. | | |
| |- w klęku jednonóż kozłowanie piłki pod kolanem| | |
| |- „Wybij piłkę nogą” Uczniowie dobierają się | | |
| |w dwójki, zajmują określone miejsce na sali. Na| | |
| |sygnał uczeń kozłujący stara się zasłonić piłkę| | |
|CZĘŚĆ GŁÓWNA „B” |przed przeciwnikiem, który nogą stara się ją | | |
| |wybić. | | |
|Ćwiczenia doskonalące |- „Król dryblingu-kozłowania”. Na sygnał każdy | | |
|kozłowanie piłki prawą i lewą|uczeń kozłuje piłkę w ...