Dodaj publikację
Autor
Agnieszka Pogoda
Data publikacji
2015-05-30
Średnia ocena
0,00
Pobrań
96

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Scenariusz zajęć z wychowania fizycznego dla klasy I szkoły podstawowej
 Pobierz (docx, 16,6 KB)

Podgląd treści

Scenariusz zajęć z wychowania fizycznego dla klasy I szkoły podstawowej

Temat: Mini piłka koszykowa – kształtowanie siły i koordynacji ruchowej.

Cel ogólny:

doskonalenie umiejętności kozłowania piłki,

rozwijanie umiejętności kozłowania piłki po prostej i slalomem,

kształtowanie siły i koordynacji ruchowej,

doskonalenie współpracy w zespołach.

Przebieg

Powitanie uczniów, sprawdzenie strojów.

Ćwiczenia wszechstronnie przygotowujące do realizacji zadań podczas zajęć

• trucht dookoła sali, potem w truchcie krążenie jednym ramieniem, potem drugim, następnie dwoma ramionami jednocześnie w przód, potem w tył;

• cwał bokiem, podskoki z nogi na nogę, podskoki na prawej, potem na lewej nodze;

• marsz z naprzemianstronnym krążeniem ramion, potem co trzy kroki skłon w przód;

• postawa – krążenie tułowia, skłony do nóg w rozkroku, potem do nóg złączonych;

• siad prosty, potem siad rozkroczny – skłony do nóg;

• klęk podparty – naprzemianstronne wymachy ramion w górę w skos, potem wymachy nóg;

• „klaśnij z tyłu – klaśnij przed sobą”: leżenie przodem, ramiona wyprostowane, przeniesione

w bok (mogą być uniesione nad podłogą); na komendę: Klaśnij przed sobą przeniesienie ramion w przód i trzykrotne klaśnięcie przed sobą, na komendę: Klaśnij z tyłu przeniesienie ramion w tył, trzykrotne klaskanie nad biodrami. Po każdorazowym klaskaniu przeniesienie ramion w bok;

• „rowerek”: leżenie tyłem – uniesienie ugiętych nóg i poruszanie nimi jak podczas jazdy

na rowerze;

• „ślimak”: leżenie przodem, na komendę: Ślimak, pokaż rogi uniesienie głowy i ugiętych ramion z jednoczesnym przyłożeniem palców wskazujących do głowy, na komendę Ślimak, schowaj rogi zgięcie palców wskazujących, Ślimak, odpocznij – powrót do leżenia przodem.

m. ścisła - naśladowcza, f. zbiorowa

Ćwiczenia oswajające z piłką:

w siadzie prostym kozłowanie piłki prawą, a następnie lewą ręką,

toczenie piłki po torze ósemki,

kozłowanie ze zmianą pozycji ciała(raz wysoki kozioł, raz niski),

w rozkroku na mocno ugiętych nogach, jedna ręka z przodu, druga z tyłu opuszczamy piłkę, szybko zmieniamy pozycję rąk i przechwytujemy piłkę.

m. programowego uczenia się i usprawnienia, f. indywidualna

Kozłowanie piłki

Uczniowie kozłują piłkę w miejscu (prawą, a następnie lewą ręką).

Uczniowie kozłują piłkę zmieniając przy tym rękę.

m. programowego uczenia się i usprawnienia, f. indywidualna

Podania i kozłowanie piłki

Uczniowie ustawiają się w rzędach. Przed każdym rzędem w odległości około 5 m stoją słupki.

Dwóch pierwszych zawodników z rzędu trzyma piłkę. Na sygnał nauczyciela pierwsze pary kozłują piłkę do słupka i z powrotem. Po wykonaniu zadania zawodnicy idą na koniec rzędu i przekazują piłkę kolejnemu zawodnikowi. Uczniowie po kolei wykonują ćwiczenie, które się kończy, gdy pierwsi zawodnicy staną znów na początku zespołów. M. ścisła – naśladowcza,

f. zespołowa

Slalom - podania i kozłowanie ...