Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji języka niemieckiego
Klasa III
Temat lekcji: Nach Rügen oder ins Gebirge.
Cele lekcji:
- kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem ( rozumienie globalne i selektywne)
- udzielanie i uzyskiwanie informacji na temat możliwości spędzania czasu wolnego
Materiał leksykalny:
- podróżowanie i turystyka, środki transportu
Materiał gramatyczny:
- powtórzenie i utrwalenie pytajników np. Wann?, Wohin?, Womit?
- tworzenie przymiotników od rzeczowników
Pomoce dydaktyczne:
- karty pracy, podręcznik, projektor
Formy pracy:
- praca w parach, praca w grupach, praca indywidualna
Przebieg lekcji:
Wprowadzenie:
Nauczyciel wita się z uczniami, następnie sprawdza obecność uczniów na lekcji.
- powtórzenie wiadomości z poprzedniej lekcji
- selektywne sprawdzenie pracy domowej
- nauczyciel podaje cel lekcji w języku ucznia, następnie uczniowie zapisują temat: Nach Rügen oder ins Gebirge. (Pokazuje na mapie Niemiec, gdzie są te miejsca)
Prezentacja nowego materiału:
- nauczycielka wyświetla na projektorze zadanie nr 1, w którym na podstawie informacji zawartych w tekście uczniowie zdecydują, czy podane zdania są z nimi zgodne czy nie
- następnie uczniowie pracując w parach tworzą przymiotniki od rzeczowników, odpowiedzi są prezentowane na forum klasy
- ostatnie zadanie to praca w grupach, uczniowie muszą dopasować słownictwo do zawieszonych na tablicy 6 pytań, nauczyciel nadzoruje pracę uczniów, poprawia błędne odpowiedzi
Utrwalenie nowego materiału:
Nauczyciel przypomina postawione cele lekcji:
- uczniowie na bazie słownictwa z lekcji układają lub odpowiadają na pytania
- następnie rozwiązują zadanie, którego celem jest uzupełnienie dialogu podanymi słowami
Objaśnienie pracy domowej i podsumowanie lekcji
- Nauczyciel zadaje uczniom do napisania kartkę z podróży do Berlina.
- Ocena pracy uczniów. Na zakończenie lekcji nauczyciel prosi uczniów o dokończenie zdań podsumowujących, zaczynających się od słów:Po dzisiejszej lekcji:potrafię dobrze………………………, muszę jeszcze……………………….- Pożegnanie z uczniami.
Przeczytaj opis charakteru Sabiny. Na podstawie informacji zawartych w tekście zdecyduj, czy podane zdania są z nimi zgodne (R – richtig), czy nie (F – falsch). W każdym zadaniu zaznacz R lub F.
Sabine gehört zu meinen besten Freunden. Sie lernt sehr gut undhilft anderen oft. Sie liest gern und ist nicht so laut wie die anderen. Leider ist sie nicht immer nett und wird schnell böse. Aber genauso schnell lacht sie auch wieder.
1. Sabine ist hilfsbereit. R F
2. Sie liest laut. R F
3. Sie ist launisch. R F
II. Bilde Adjektive aus den Substantiven.Utwórz przymiotniki od rzeczowników.
1.
die Toleranz –
2.
die Melancholie –
3.
der Mut –
4.
der Freund –
5.
die Energie –
6.
die Sympathie –
7.
die Laune –
8.
die Aktivität –
9.
die Geduld –
10.
die Fantasie –
III. Trage die Wendungen in die entsprechende Rubrik ein.Wstaw zwroty do odpowiednich ...