Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji gimnastyki korekcyjnej
Temat: Uczymy się bawić oraz wykonywać ćwiczenia z różnymi przyborami
Cele operacyjne lekcji:
Uczeń zna: przykłady różnych form aktywności ruchowej, poznaje nowe zabawy z różnymi
przyborami (piłki, szarfy, laski gimnastyczne)
Uczeń umie: wykonać ćwiczenia manipulacyjne palców dłoni z przyborem, ćwiczenia wzmacniające
mm grzbietu i mm brzucha sterowane ruchem tułowia i kończyn dolnych w pozycjach
wysokich i niskich z różnymi przyborami np. szarfy, piłki, laski gimnastyczne
Uczeń rozumie: jak współdziałać w zespole ćwiczących: kulturalnie i sportowo zachowuje się podczas
rywalizacji. Poznaje zasadę „ wygrywać bez pychy i przegrywać bez pokory”
Rozwija swoją szybkość, zwinność i skoczność w zabawach z przyborami, angażuje
się i dokładnie wykonuje ćwiczenia.
Klasa: IV a, b szkoła podstawowa - dziewczęta
Liczba: 20 uczennic
Miejsce: ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas trwania: 45 min
Przybory, przyrządy: szarfy, paliki, laski gimnastyczne, piłki
Prowadząca: Jolanta Błaczkowska
|Tok lekcji |Czas |Zadania |Opis ćwiczenia |Metoda |Uwagi |
| | |szczegółowe | | |organizacyjno-wychowawcze |
| | | | | | |
|1.Zorganizo- |1min |1. Zbiórka |CZĘŚĆ I wstępna | |Ustawienie w szeregu |
|wanie grupy | |2. Powitanie | | | |
|i sprawdzenie | |3. Sprawdzenie | | | |
|gotowości do | |obecności i stro- | | | |
|zajęć | |ju sportowego | | |N – nauczyciel |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
|2. Nastawie- |1min |4. Podanie tematu | | |Poinformowanie uczniów, że |
|nie uczniów | |lekcji | | |podczas rywalizacji między |
|do aktywnego | |5. Zapoznanie z za- | | |zespołami, będą |
|udziału w za- | |daniami i prze- | | |przyznawane punkty. |
|jęciach | |biegiem zajęć | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | |Nauczyciel rozdaje szarfy |
| | | | | | |
|3.Rozgrzew- |3min | |Ustawienie: jeden za drugim wykonują bieg dookoła | | |
|ka, rozwój | | |sali-dwa razy, | | |
|psychomoto- | | |trzecie okrążenie wykonują marszem następnie idą | | |
|ryki, profi- | | |środkiem sali i rozchodzą się tworząc dwa rzędy. |Zabawowo- | |
|laktyka | | | |klasyczna |Zespół który wykona zadanie |
| | |1. Zabawa orientacyjno| | |pierwszy otrzymuje punkt |
| | |- |Ustawienie: w dwu rzędach | | |
| |3min |porządkowa |Przebieg zabawy: po otrzymaniu kolorowych szarf, | | |
| | |„ Znajdz swój kolor „ |rozbiegają się lub chodzą. Następnie wykonują | | |
| | | |polecenia | | |
| | | |„ stój”, „ zamknij oczy”. W tym czasie nauczyciel | | |
| | | |zmienia miejsce ustawienia palików w kolorach | | |
| | | |szarf, po czym woła: | | |
| | | |„ biegiem do swych palików”. Uczniowie na to hasło| | |
| | | |otwierają oczy i biegną w kierunku swych | | |
| | | |chorągiewek, przy których ustawiają się w rzędach. | | |
| | | | | | |
| | | | |Zabawowo-klasyczna|Zwracać uwagę na prawidłową |
| | |2. Zabawa orientacyjno|Ustawienie: w 1 szeregu na końcu sali | |postawę – klęk podparty |
| | |– |Przebieg zabawy: jedna osoba | | |
| | |Porządkowa |„ czatujący” stoi na środkowej linii, ucz. starają | | |
| |3min |„ Czaty na czworakach”|się na czworakach dostać się do czatującego, który | | |
| | | |stoi odwrócony. Gdy czatujący odwróci głowę ucz. | | |
| | | |zatrzymują się w bezruchu. Jeżeli dziecko wykonało | | |
| | | |jakiś ruch wraca na pozycję wyjściową. Wygrywa | | |
| | | |dziecko, które pierwsze dotrze do czatującego, tym | | |
| | | |samym zdobywa punkt dla swojego zespołu. | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | | | | |
| | | |Ustawienie: luźna gromadka | | |
| | | |Przebieg zabawy: dzieci biegają ...