Dodaj publikację
Autor
Alicja Żaba
Data publikacji
2015-06-17
Średnia ocena
1,00
Pobrań
267

Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.

Rozwiązywanie zadań tekstowych na zajęciach dodatkowych dla uczniów zdolnych - klasa II-III szkoły podstawowej.
 Pobierz (docx, 21,9 KB)

Komentarze

terka, 2017-03-26, ocena:

A gdzie są załączniki?

Podgląd treści

KONSPEKT ZAJĘĆ DODATKOWYCH- ZAJĘCIA ROZWIJAJACE UZDOLNIENIA MATEMATYCZNE DLA KLAS II i III.

TEMAT: Bingo !- rozwiązywanie zadań tekstowych.

Cele operacyjne:

Uczeń:

- wykonuje pamięciowe obliczenia dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie 100,

- zna zasadę gry Bingo,

- wykonuje w pamięci działania z zakresu porównywania różnicowego i ilorazowego,

- rozwiązuje zadania tekstowe dotyczące porównywanie ilorazowego i różnicowego.

- rozwiązuje łamigłówkę zgodnie z zasadą zapisaną tekstem,

- współpracuje w grupie/w parze,

Środki dydaktyczne:Plansza dot. "Ile razy i o ile więcej lub mniej?", plansze do gry Bingo Matematyczne, prezentacja z zadaniami do gry bingo - karteczki, cukierki, łamigłówki, nalepki.

Formy organizacyjne: praca jednym frontem stosowana na przemian pracą w grupie.

Metody nauczania: pogadanka, gra dydaktyczna, ćwiczenia przedmiotowe.

Czas pracy: 45 minut.

Struktura zajęć:

I. Część wstępna zajęć ( ok. 10 min) 1. Czynności organizacyjne.

2. Rozgrzewka - przerysowanie i uzupełnieni kwadratu magicznego(zał. 1).

II. Część właściwa zajęć. (25 min)

1. Przedstawienie celu zajęć. Podział na pary.

2.Przypomnienie dotyczące porównywania ilorazowego i różnicowego. Praca równym frontem z planszą przedstawioną na tablicy(zał. 2).

3. Przypomnienie zasady gry Bingo Matematyczne.

4. Przeprowadzenie gry. Zadania wykorzystane do gry- (zał. nr 3)

Grę rozgrywamy w dwóch rundach.

Runda I: Zadania kolejno prezentowane są na tablicy, nauczyciel lub wskazany uczeń czytają treść zadania. Uczniowie wspólnie z nauczycielem analizują zadania i rozwiązują je. Następnie zakreślają liczby na planszach.

Runda II: W tej rundzie zdania są prezentowane tylko w formie tekstu, uczniowie w parach czytają zdania i rozwiązują je.

5. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonują prostą łamigłówkę przygotowana na karteczkach. Wypełnione plansze wklejają do zeszytów, za poprawne wykonanie otrzymują nalepki.(zał. 4)

III. Cześć końcowa lekcji (ok. 5 min)

Podsumowanie i ewaluacja zajęć. (zał.5)

2. Pożegnanie grupy.