Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Konspekt lekcji z języka angielskiego w kl. VI
Temat: Utrwalanie czasu Present Perfect.
Cele lekcji- uczeń umie:
Zbudować zdanie twierdzące, pytanie i przeczenie w czasie Present Perfect,
Stosować formy czasowników nieregularnych w zdaniach,
Uzupełnić tekst piosenki,
Opisać swoje doświadczenia i doświadczenia innych osób,
Znaleźć błędy w podanych zdaniach,
Powiedzieć, co robił ostatnio.
Formy pracy:
Indywidualna
Zespołowa
W parach (w trójkach)
Metody pracy:
Burza mózgów
Praca z piosenką
Zabawa językowa
Ćwiczenie indywidualne
Pomoce dydaktyczne:
Nagranie z piosenką
Plansze
Karty pracy
Przebieg lekcji:
Rozgrzewka językowa – burza mózgów:
Uczniowie opowiadają o doświadczeniach życiowych dziadka Gordona Gloom’a. (5 min).
Produkcja:
Czasowniki regularne i nieregularne – uczniowie dzielą czasowniki na dwie grupy i dopisują do nich formy czasu Present Perfect: be, eat, climb, ski, take, live, swim, see, play, win.(5 min)
Uczniowie w parach (w trójkach) tworzą zdania w czasie Present Perfect, wstawiając czasowniki w nawiasie w odpowiedniej formie:
They never (eat) snails.
You (not see) this film.
My parents (not write) the letter.
He (get) a present?
Alice (be) at the cinema recently.
Uczniowie poprawiają błędy w zdaniach:
They has drunk coffee.
Sarah has went to the theatre lately.
Where have the children sleep?
Tom haven’t eaten Indian food.
Kwestionariusz - Uczniowie wypełniają kwestionariusz swoimi odpowiedziami
i zgadują odpowiedzi kolegów, wstawiają właściwe formy czasowników, pracują w parach i sprawdzają swoje odpowiedzi z kolegą. Następnie opowiadają o koledze używając czasu Present Perfect.
Piosenka – „Have you ever seen the rain?”- uczniowie słuchają piosenki i uzupełniają tekst ze słuchu, następnie próbują wspólnie śpiewać.
Podsumowanie lekcji:
Uczeń opisuje czynności, które ostatnio wykonywał.