Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.
Scenariusz spotkania z listonoszem w Urzędzie Pocztowym
(na podstawie programu własnego „Poznajemy zawody naszych rodziców”)
Data: 25.11.2015r.
Grupa: 4- latki
Czas trwania spotkania: 2 godziny
Cele ogólne:
- nawiązanie bliższych kontaktów z rodzicem dziecka
- wytłumaczenie kim jest listonosz
- zapoznanie z pracą listonosza
- zwiedzanie Urzędu Pocztowego
- zapoznanie z historią poczty
Cele szczegółowe: (dziecko)
- wie kim jest i na czym polega praca listonosza
- wysłuchuje z uwagą pogadanki o zawodzie listonosza
- z uwagą zwiedza Urząd Pocztowy
- wie jak należy zachować się w Urzędzie Pocztowym
-dowiaduje się jak powstała poczta, jakie były jej początki, jak się zmieniła na przestrzeni ostatnich lat
- wie jak zaadresować listopad
- wie jak wygląda „droga” listu od adresata do nadawcy
Metody pracy:
- opowiadanie
- objaśnienie
- demonstracja
Formy pracy:
-z całą grupą
Przebieg spotkania :
Wyjście z przedszkola. Przywitanie się z listonoszem.
Udanie się na wycieczkę po Urzędzie Pocztowym.
Zapoznanie z wyglądem listonosza ( charakterystyczne elementy ubioru).
Rozmowa na temat pracy listonosza, na czym polega.
Przejście do miejsca segregacji listów.
Wysłuchanie pogadanki listonosza o danym miejscu.
Poznanie najważniejszych rzeczy jakie powinny znajdować się na kopercie. Pokazanie „drogi” listu od nadawcy do adresata.
Poznanie historii poczty.
Przejście wokół budynku, oglądanie symbolu poczty polskiej.
Podziękowanie Panu Listonoszowi za wspólne spędzenie czasu i przekazanie wiedzy. Wręczenie upominku.
Pożegnanie.
Powrót do przedszkola.